Hunt Showdown aktualizase

Krušné časy pro Hunt: Showdown?

23. 10. 2022
Zdroj náhledu: Crytek

Úspěšný multiplayerový PvP titul z Hunt: Showdown, který pochází z dílny vývojářů Crytek zažívá krušné časy. Na vině je poslední velká aktualizace na verzi 1.10, která do hry přidává nový prvek, jménem Stalker Beetle.

Hunt Showdown dron1

Komunita bojkotuje Hunt: Showdown

Tento nový spotřební předmět se už na první pohled i nezainteresovaným hráčům jeví jako UAV dron z her jako Battlefield nebo COD. Již v prvních dnech aktualizace se strhla velká vlna nevole, která se projevila zejména negativní odezvou zhruba 70 % z aktivní herní komunity. Vzhledem k tomu, že po posledním úspěšném eventu v hlavní hrací dobu počet aktivních hráčů na Steamu šplhal k 30 000, se jedná o poměrně závažný pád dolů. Po aktualizaci a následné výzvě k bojkotu hry se počet aktivních hráčů přibližuje 20 000 v hlavní herní čas, třetina hráčů je tedy, zdá se, opravdu naštvaná. 

Co ale hráče tak rozzuřilo?„Stalker Beetle je nová létající „postava“, kterou hráč ovládá z pohledu první osoby. Zrodí se a aktivuje jako spotřební materiál. Do arzenálu přidává průzkumné schopnosti. Stalker Beetle se odemyká na 15. hodnosti Bloodline a stojí 45 dolarů (herní měny).“ – Crytek

Hunt Showdown dron2

Díky tomuto broukovi, kterého můžete vypustit, prozkoumáte své okolí a můžete dávat echo svým spoluhráčům. I když nevidíte jasně oranžové siluety nepřátel, jako v případě sebrání odměny z bosse, jste schopni nepřátelského lovce v pohodě zaměřit. To však není všechno, s tímto broukem můžete navíc naletět na nepřítele a nechat jej explodovat, čímž způsobíte danému nepříteli poškození jedem a krvácení. Čistě teoreticky tak, pokud budete hrát tria, tedy týmy po třech, můžete všichni z vašeho týmu použít brouka na jednoho nepřítele a okamžitě jej zabít.

Vzhledem k historickému období, ve kterém se hra odehrává, tento model průzkumného dronu do celkového konceptu jasně nezapadá, a to i přesto, že jsou ve hře různé nestvůry a zombie. Dle některých hráčů je tímto prvkem navíc zabita určitá podstata hry, tedy lov a taktizování s tím, že přesně neznáte rozmístění nepřátel. Tuto skutečnost de facto potvrdili vývojáři svými trailery nového obsahu hry nebo nových lovců. 

Situace zašla tak daleko, že prakticky pár hodin po zmíněné aktualizaci, se na Steam diskusi objevilo téma s názvem „Stalker beetle = UAV ruins the game... agree?“, které má nyní již přes 260 komentářů. Na vyjádření vývojářů se zatím čeká.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.