Lust of God – úvodka

Lust of God je nové lovecraftovské dobrodružství od Madmind Studio

18. 12. 2023
Zdroj náhledu: Madmind Studio

Lust of God je nové lovecraftovské dobrodružství od Madmind Studio. Společnost Madmind Studio oznámila pokračování her od Movie Games, Lust From Beyond a Lust For Darkness, s názvem Lust of God. Tento třetí díl lovecraftovské série z pohledu první osoby, který kombinuje erotiku s hororem, se stále zaměřuje na kult lauv’abrarc, boha extáze. Hra bude vydána na platformě Steam, ačkoliv datum vydání zatím nebylo ohlášeno. To ovšem neznamená, že se jedná o smutnou zprávu, neboť díky tomu, pokud jste předešlé dva projekty v minulosti odehráli a zapomněli oč jde, si je nyní můžete připomenout, abyste byli připraveni do nového příběhu. Pokud jste se s tímto atmosférickým skvostem naopak ještě nesetkali, máte možnost se společně seznámit. Nicméně v rámci článku si uděláme rychlé představení.

První hra Lust for Darkness je psychologický videoherní titul inspirovaný umělci jako H. R. Giger, Howard Lovecraft a Zdzisław Beksiński. Sleduje příběh Jonathana Moona, který se vydá do odlehlého sídla, aby našel svou ztracenou ženu Amandu. Titul kombinuje prvky hororu, erotiky a hádanek a nabízí lineární hratelnost. Lust from Beyond: M Edition sleduje osudy majitele starožitnictví Victora Hollowaye, avšak nebyl zcela tak dobře přijatý jako předešlý díl, částečně kvůli odstranění sexuálních prvků. Příběh zahrnuje Viktorovy noční můry a jeho hledání pomoci v malém městečku Bleakmoor.

Děj Lust of God je popisován takto: „Uzavřená zóna, v níž se nacházejí zbytky Boha, je považována za kontaminovanou a smrtelně nebezpečnou, protože je plná nadpřirozených anomálií a mutací – proto se ji lidé rozhodli obklopit přísným vojenským dohledem. Přesto se členové Kultu extáze přizpůsobují nové realitě, pátrají po poznání a zároveň si uchovávají víru blízko u srdce a kážou slovo zbytku světa, čímž si získávají uznání jak uvnitř, tak i mimo vojensky kontrolovanou zónu.“ Dále se uvádí, že se tentokrát zhostíme role mladé ženy, a naším úkolem bude ji vyvést z hlavního sídla kultu. Dívka bude čelit mutacím vlastního těla, zároveň disponuje schopností slyšet, cítit a zažívat víc než obyčejná osoba.

Jako klíčové prvky Lust of God jsou označovány odvážná erotická témata v hororovém prostředí, děsiví nepřátelé, řešení logických hádanek, propracovaný systém ASMR s „hlasy extáze“ v hlavě hlavní postavy, prožití hlubokého osobního příběhu hlavní hrdinky protkaný hororem a znepokojivá atmosféra psychózy mísící se se surrealismem ve světě inspirovaném díly Lovecrafta, Gigera a Beksińského.

Ačkoliv netvrdím, že se jedná o špičkové tituly, celkem se obávám, co Madmind Studio vymyslí, neboť jejich předešlé tituly jako Agony či Succubus mají smíšené hodnocení, zatímco jejich nedávno vydaný projekt Paranoid se prozatím umístil v negativním žebříčku, což rozhodně nepřidává na klidu. Nicméně je brzy dělat unáhlené závěry – stejně jediné, co můžeme dělat, je držet společnosti palce, aby jim tento kousek vyšel.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.