Mass Effect Legendary Edition FOV fix

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: igdb.com

Na Mass Effect Legendary Edition se těšila velká část hráčské komunity, a to napříč všemi platformami.  Hra získala již několik dní po vydání poměrně kladná hodnocení. Nicméně většina hodnotících uživatelů si stěžuje na FOV (Field Of View), tedy na zorné pole. Díky tomuto neduhu byla hra na Steamu dokonce v jednu chvíli ve „smíšeném“ hodnocení, protože hráči dávali záporná hodnocení, aby na tento problém vývojáře upozornili.

Mass Effect Legendary Edition ship

Zdroj: igdb.com

Modeři opět v akci

V dnešní době je opravdu FOV 70 poměrně těsné a nemožnost jeho přenastavení je o to více frustrující. Se záchranou, jak už to v poslední době bývá, přišli modeři, kteří nahráli mód umožňující větší FOV v den vydání hry. Zkušený moder JadeBarker nahrál svůj mód Better Camera (Higher FOV) na NEXUSMODS, který je prakticky databází módů.

Prakticky každý, kdo se někdy pokoušel „upravit“ originální hry, je obeznámen s Coalesced.bin. Tento soubor v adresáři BioGame \ CookedPCConsole budete muset nahradit, aby vám většina módů správně fungovala. Samozřejmě si tento soubor důkladně zálohujte, protože nikdy nevíte, kdy budete tento originální soubor potřebovat. Jakmile nahradíte původní soubor za verzi s módem, budete moci během hraní stisknout klávesu F10 a nastavit si svůj FOV, jak vám to bude vyhovovat.

Při instalaci módu pečlivě dodržujte postup, který najdete v popisku. Nezapomínejte také, že instalace módů je čistě na uvážení každého hráče.

Zdroj: pcgamer.com

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn