Mass Effect Legendary Edition – logo

Mass Effect: Legendary Edition už v květnu

4. 2. 2021
Zdroj náhledu: FB: Mass Effect

Není to tak dávno, co mohla herní komunita oslavovat, protože bylo konečně oznámeno datum dlouho odkládaného titulu Biomutant. Hráči projevili obrovské nadšení, tímto ale dobré zprávy z herního světa neskončily. Určitě si mnozí z nás pamatují dlouhodobé spekulace o možném připravovaném remasteru původní trilogie Mass Effect. A konečně je to tady, dámy a pánové, před pár hodinami byl oficiálně odhalen projekt Mass Effect: Legendary Edition, který si budete moci zahrát už 14. května na PC, Xbox One i PS4, později by měla přijít i verze pro Playstation 5 a Xbox Series X/S.

Na co se můžeme těšit?

A co nám Mass Effect: Legendary Edition vlastně přinese? Můžete se těšit na veškerý obsah ze všech tří dílů původní trilogie  včetně čtyřiceti DLC, propagačních či limitovaných zbraní, zbrojí a balíčků. Jediné, co nebude součástí hry, je multiplayer ze třetího dílu a DLC k prvnímu dílu Pinnacle Station, u kterého byly původní zdrojové kódy nenávratně ztraceny.

Zdroj: ea.com

Největší změna však nastane u prvního dílu, který projde nejen grafickou, ale i technickou změnou. Můžeme se těšit na upravené řízení Maka (snad už to nebude takové zlo), vybalancování a vylepšení zbraní, vylepšenou AI aj. Nově k dispozici bude také vlastní tlačítko pro souboj na blízko, takže Shepard nebude útočit automaticky. Dále Bioware uvedl, že pracuje na novém inventáři, ale velké změny moc neočekávejte. 

Mass Effect: Legendary Edition se má pyšnit vylepšenými texturami, modely a osvětlením s hloubkou ostrosti. Titul bude využívat sjednocené vytváření postav, což znamená, že úpravy vzhledu postav z druhého a třetího dílu jsou nyní přístupné i pro první díl série. Dále budou rozšířeny možnosti vizuální úpravy, jako jsou např. různé odstíny pleti, makeupy, účesy apod. Na konci trilogie už bohužel nedostanete možnost volby a oficiálně platí konec, který byl zpracován ve verzi Extended Cut. Co se české lokalizace týče, o té nejsou zatím žádné zmínky. Raději s ní nepočítejte, odhaduji, že žádná česká lokalizace nebude.

Limitovaná edice, kterou chcete mít má to ale zásadní háček

Jelikož jste členy elitní jednotky N7, budete k tomu potřebovat i správnou výbavu, jinak Reapery neporazíte. K Mass Effect: Legendary Edition vytvořil Bioware speciální sběratelskou edici nesoucí název Mass Effect: Legendary Cache - Wave 2, ve které najdete mimo jiné i repliku Shepardovy helmy N7 Breather v životní velikosti s LEDefekty. Cena edice se pohybuje kolem 149,99 $, bohužel je tato edice určena pro zahraniční trh a v ČR nebude dostupná. Můžete ji zakoupit z oficiálních stránek, nebo doufat, že se časem objeví i u nás.

Remasterovaná verze nám klepe na dveře. S radostí vyhlížíme informace týkající se nového připravovaného pokračování, které by mělo navazovat na konec třetího dílu, a naštěstí ne Andromedy. Mass Effect: Legendary Edition si můžete předobjednat na steamu za 60€

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.