Biomutant – úvodka

Biomutant má konečně datum vydání

27. 1. 2021
Zdroj náhledu: biomutant.com

Někteří z nás čekali na tento titul opravdu dlouhou dobu. Jestli patříte mezi ně i vy, určitě vás potěší oznámení data vydání, které je stanoveno na 25. května tohoto roku. Za maličkého Biomutanta si zahrajete na PC, PS4 i Xboxu One. O hratelnosti na nové generaci konzolí zatím nejsou informace.

Biomutant byl poprvé představen na veletrhu Gamescom v roce 2017 a už tehdy zaujal svou grafickou podobou takřka všechny nadšence do těchto druhů RPG. Vývojáři poté začali o vývoji a plánech vydání prakticky mlčet a informací jsme dostávali vážně jenom sporadicky. Mnozí se začali dokonce vsázet, kdy Biomutant vyjde a zda vůbec. Konečně jsme se však dočkali ještě přívětivějšího data, které je proti tomu dříve oznámenému skoro za dveřmi. Původně měl totiž Biomutant vyjít až v roce 2022.

Na co se můžeme těšit?

Vžijete se do role tvora, který aspoň mně připomíná mistra Shifu z Kung Fu Pandy. Hratelnou postavu si vy sami budete moci všelijak geneticky zmodifikovat a upravit. Od změny barvy srsti až po tvar těla a mnoho jiného. Úpravy nebudou jen vzhledového charakteru, ale také toho herního. Bojový systém slibuje útoky na blízko, střelbu na dálku a nějaké ty jedinečné schopnosti tohoto chlupatého válečníka. Nebude snad chybět ani nábor spojenců, připravených bojovat po vašem boku, do vaší party. Biomutant lze zařadit jako akční RPG z pohledu třetí osoby s velkým otevřeným světem. Už teď sama vím, že v něm utopím desítky hodin svého života a rozhodně toho litovat nebudu. Po grafické stránce hra mimochodem vypadá vážně skvěle.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.