Metal Gear Solid Master Collection

Metal Gear Solid: Master Collection možná nebude v případě PC verze podporovat myš a klávesnici

27. 6. 2023
 

Šok a nejistotu museli zažít hráči, kteří si v předchozích dnech otevřeli produktovou stránku Metal Gear Solid: Master Collection na platformě Steam. Objevilo se totiž upozornění, že tato kolekce nebude podporovat hraní na myši a klávesnici. Později byla celá produktová stránka hry odstraněna.

Jako první přišel se svou zprávou server PCGamesN, který ve svém článku píše, že kolekce Metal Gear Solid: Master Collection nebude v případě PC verze podporovat hraní na myš a klávesnici. Zda to opravdu bude pravda, není jasné. Na účtě na Twitteru vývojáři z Konami pouze prozradili, že studio momentálně pracuje na zpřístupnění předobjednávek. Nepodporovat klasické periferie pro PC by nicméně u takové klasiky, jakou série Metal Gear Solid je, byla rozhodně škoda. Uvidíme nakonec, jak se situace vyvine, ale osobně doufám, že se jednalo pouze o chybu či nedorozumění. 

Kolekce Metal Gear Solid bude obsahovat původní retro hry Metal Gear Solid, Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty a Metal Gear Solid 3: Snake Eater. Vydání je plánováno na 24. října letošního roku pro PC, Playstation 5, Xbox Series X/S a Nintendo Switch.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.