Microsoft-–-logo-společnosti

Microsoft propouštěl a zrušil tisíce pracovních míst

20. 1. 2023
Zdroj náhledu: Microsoft

Generální ředitel Microsoftu Satya Nadella oznámil velké propouštění. Technologický gigant Microsoft zruší 10 000 pracovních míst, což je necelých pět procent zaměstnanců. Těch je celkem 220 000, a pokud si myslíte, že šlo o nějaká postradatelná místa, tak budete překvapeni. O své místo přišla i hromada tvůrců. Ze zdroje Bloomberg můžeme potvrdit, že propouštěli v Bethesda Game Studios nebo 343 Industries. Kotaku přihodilo i zaměstnance studia The Coalition.

Především 343 Industries by mělo být tvrdě zasaženo. Dle e-mailu zaměstnanců prý dochází k obrovské restrukturalizaci různých pozic v týmu, což samozřejmě vede také k zrušení několika míst. Jeden z těch, již svou pozici ztratili, je i Joe Staten, který pomohl dostat Halo Infinite do finiše. Údajně bude v tomto studiu zrušeno minimálně 878 pracovních míst.

Na sociálních sítích už poletují příspěvky lidí, kteří hledají novou práci. Mezi nimi je například Sam Luangkhot, bývalý komunitní manažer The Elder Scrolls Online, nebo Renee Sogueco, bývalá PR manažerka Bethesdy. O práci přišlo ale mnoho dalších známých tváří jako Gary Waliczek, Kevin Schmitt nebo Jesse Stipek. Budoucnost projektů však nejspíš ohrožena nebude, jen se všechno ve studiích změní a doufejme, že k lepšímu. Microsoft si přece ujít zisk jen tak nenechá.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.