Microsoft propouštěl a zrušil tisíce pracovních míst

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Microsoft
Generální ředitel Microsoftu Satya Nadella oznámil velké propouštění. Technologický gigant zruší 10 000 pracovních míst, což je necelých pět procent zaměstnanců. Těch je celkem 220 000, a pokud si myslíte, že šlo o nějaká postradatelná místa, tak budete překvapeni. O své místo přišla i hromada tvůrců. Ze zdroje Bloomberg můžeme potvrdit, že propouštěli v Bethesda Game Studios nebo 343 Industries. Kotaku přihodilo i zaměstnance studia The Coalition.
Především 343 Industries by mělo být tvrdě zasaženo. Dle e-mailu zaměstnanců prý dochází k obrovské restrukturalizaci různých pozic v týmu, což samozřejmě vede také k zrušení několika míst. Jeden z těch, již svou pozici ztratili, je i Joe Staten, který pomohl dostat Halo Infinite do finiše. Údajně bude v tomto studiu zrušeno minimálně 878 pracovních míst.

Na sociálních sítích už poletují příspěvky lidí, kteří hledají novou práci. Mezi nimi je například Sam Luangkhot, bývalý komunitní manažer The Elder Scrolls Online, nebo Renee Sogueco, bývalá PR manažerka Bethesdy. O práci přišlo ale mnoho dalších známých tváří jako Gary Waliczek, Kevin Schmitt nebo Jesse Stipek. Budoucnost projektů však nejspíš ohrožena nebude, jen se všechno ve studiích změní a doufejme, že k lepšímu. Microsoft si přece ujít zisk jen tak nenechá.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn