Returnal – PC vydání

Returnal odhalil datum vydání na PC i s požadavky

19. 1. 2023
Zdroj náhledu: blog.playstation.com

Roguelike střílečka z pohledu třetí osoby, která je v těchto dnech stále dostupná pouze pro konzoli PlayStation 5, se své exkluzivity zřekne velmi brzy. Returnal si na PC zahrajete už 15. února 2023. Studio Housemarque navíc odhalilo konečné systémové požadavky s funkcemi, na něž se počítačoví fanoušci mohou těšit.

O vydání Returnalu na PC se už nějakou dobu šuškalo zásluhou několika úniků z Nvidie a Steamu, a samotní vývojáři se nezdráhali podělit o první ukázky. Definitivní verdikt však padl až na The Game Awards 2022 oznamovacím trailerem pro PC port. Hra se objevila na Steamu společně s minimálními a doporučenými systémovými požadavky, ale hráči stále netušili, kdy se titulu mohou dočkat. Začátek roku 2023 je poměrně široký pojem, ale nyní už víme, že je vydání takřka za rohem. Returnal vyjde 15. února na Steamu i Epic Games Store a nabídnout má kromě jiného také podporu ultraširokého rozlišení 21:9 a 32:9, plnou podporu ovladače DualSense, podporu pro RT odrazy a mnoho dalších funkcí.Více se dozvíte zde.

Kromě toho byly aktualizovány dosud zveřejněné PC požadavky o další dvě konfigurace. Chcete-li si Returnal užít v té nejvyšší možné kvalitě, budete potřebovat NVIDIA RTX 3080 nebo AMD Radeon RX 6800 XT společně s Intel i7-9700K nebo AMD Ryzen 7 3700X… ne zrovna malé nároky. Doufejme, že po uvedení na PC hry The Last of Us Part 1 se Sony rozhodne pro více takových kroků. Fanoušci již netrpělivě čekají na Ghost of Tsushima, Ratchet & Clank, Demon Souls či například God of War Ragnarök.

Zdroj: blog.playstation.com

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.