Mortal Kombat 1 – logiáš

Mortal Kombat 1 se konečně představil

19. 5. 2023
Zdroj náhledu: @MortalKombat

Po všech těch spekulacích společnost NetherRealm konečně představila Mortal Kombat 1 v patřičně temném traileru, který ukazuje, jak zlobivý Shang Tsung dostává nakládačku. Mortal Kombat 1 je, jak by se dalo podle názvu očekávat, restartem, ale vzhledem k časovému odstupu jde také o pokračování.

Liu Kang během traileru prozrazuje, že vytvořil prázdný prostor, kde si lidé mohou vybrat, jak chtějí žít – zda v mírumilovném prostředí, nebo v krvavé válce. Budou Scorpion a Sub-Zero v této časové linii přáteli, nebo nenáviděnými soupeři? Dočká se Bi-Han (Noob Saibot) toho, že bude znovu oživen a sloužit svému klanu Lin Kuei? Stane se Skarlet opět Shao Kahnovou adoptivní dcerou aby ji naučil krvavou magii? Nebo bude Sareena opět sloužit Quan Chimu jako zabiják a nakonec ho zradí?

Podaří se Mileeně a Kitaně najít způsob, jak se usmířit a být jako sestry? Než se dozvíme odpověď, objeví se znovu Shang Tsung a okamžitě začne všechny vraždit, než ho Liu Kang sám brutálně usmrtí… což bylo celkem efektivní.Pro pořádek dodejme, že Bi-Han, Skarlet, Sareena a Shao Kahn nejsou oficiálně potvrzenými postavami. V článku je zmiňuji proto, že jelikož se jedná o restart se zcela novým světem, mohly by se dočkat nové budoucnosti. Je to čistě diskutabilní záležitost.

Na další podrobnosti o příběhu a soupisce si budeme muset počkat, ale doufejme, že ne příliš dlouho. Mortal Kombat 1 vyjde 19. září. Na oficiálních stránkách se však objevilo dráždivé upozornění na další informace. Očekávejte nový bojový systém, herní režimy, fatality a mechaniky jako Kameo bojové partnery, kde si můžete vybrat z unikátního seznamu podpůrných postav, které vám pomohou v soubojích. Mortal Kombat je již mnoho let mou nejoblíbenější bojovou sérií a jsem rád, že MK1 vypadá stejně odvážně jako vždy. Vzhledem k tomu, že uvedení na trh není daleko, si jsem jistý, že se s ním teď setkáme mnohem častěji. Zajímavé jsou však otázky a odpovědi na webových stránkách hry, kde jsou uvedeny ceny jednotlivých edic.

Zdroj: @MortalKombat

Kromě traileru byla představena také sběratelská edice s velmi pěknou soškou Liu Kanga s jeho dráčky. Její cena se pohybuje okolo 249,99 dolarů, což je v přepočtu na naše něco kolem 5 511 CZK, ale k dostání bude od 14. září. Mortal Kombat 1 Standard Edition bude k dispozici fyzicky i digitálně za 69,99 dolarů (1 542 CZK) na PlayStation 5, Xbox Series X|S, Nintendo Switch a PC, včetně služby Steam a Epic Games Store.

Edice Premium bude fyzicky i digitálně k dispozici za 109,99 dolarů (2 424 CZK). Tato edice bude obsahovat balíček Kombat Pack, předčasný přístup do hry 14. září a 1 250 dračích krystalů (herní měna). Balíček Kombat Pack bude obsahovat skin postavy Johnnyho Cage s podobiznou slavného herce a mistra bojových umění Jeana-Clauda Van Damma.

Zdroj: mortalkombat.com

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.