Ashfall – logiáš

MMORPG Ashfall: uzavřená beta a trailer

19. 5. 2023
Zdroj náhledu: NetEase Games

Ashfall je připravovaná dobrodružná MMORPG střílečka od studia NetEase Games. Titul se odehrává ve světě, kde povstání umělé inteligence po jaderné válce přivedlo lidstvo na pokraj vyhynutí. Několik let bylo minimum přeživších nuceno žít v podzemních kobkách, ale konečně nadešel čas, abyste se s přáteli vydali na povrch. Pokud vám to zní povědomě, ano, hra je do jisté míry inspirována populární sérií Fallout a možná tak trochu Terminátorem.

Prostředí Ashfallu je zaměřeno na přestavbu,“ řekl designér Ashfallu Jesse. „Odehrává se ve světě budoucnosti, kde povstala umělá inteligence a začala válčit s lidmi. Po jaderné apokalypse zůstal svět v troskách a vy musíte opustit svůj bunkr a hledat legendární klíč známý jako Jádro stvoření, abyste vše zachránili.

Ashfall slibuje mnoho funkcí, včetně možností přizpůsobení postavy. Dále můžete očekávat dynamický systém počasí a autentickou zpětnou vazbu při zásahu během boje. Zároveň bude podporována možnost hraní pro jednoho i více hráčů, což by mělo zvýšit její využitelnost. Navíc bude možné, aby hráči cestovali světem jako osamělí vlci nebo bojovali po boku svých přátel. Toto všechno zní skvěle, ale osobně mě nejvíce zaujala trojice pracující na soundtracku hry. Na hudebním doprovodu se podílí oscarový skladatel a hudební producent Hans Zimmer, jeho dlouholetý partner a hollywoodský hudební producent Steve Mazzara a hudební producent série Fallout Inon Zur. Vývojáři se také snaží odlišit svůj titul od ostatních her se stejným nebo podobným zaměřením.

Ashfall se od předchozích vynikajících her z divočiny liší tím, že jsme se snažili poskytnout hráčům při hraní nový zážitek,“ řekl Jesse. „Za tímto účelem jsme využili silných stránek našeho projektového týmu a do hry jsme zakomponovali některé jedinečné východní atmosféry, jako jsou různé budovy, příšery a lidové zvyky v čínském stylu.

Trailer a přihlášení do bety

Studio NetEase vydalo dvě upoutávky, které jsou naprosto identické. Liší se pouze v závěru, respektive v té druhé jsou informace o přihlášení do bety. Pokud si chcete Ashfall zahrát, můžete se přihlásit, ale nejdříve musíte zodpovědět několik otázek. Ashfall vyjde jak na PC – Steam, již nyní si jej můžete přidat do seznamu přání –, tak na mobilní zařízení, takže první otázka zní, na jakém zařízení budete titul testovat. Další otázky se týkají toho, jaké faktory u online střílečky hledáte a jaký popis by hráče nejlépe oslovil.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.