Na internetu se objevilo dříve nezveřejněné tech demo ze série Mario Kart

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: IGDB.com
Fanoušci her od Nintenda jistě vědí, že v roce 2001 vyšel na handheldovou konzoli Game Boy Advance (GBA) třetí díl slavné série závodní série Mario Kart s podtitulem Super Circuit. Méně známou informací je, že hra mohla mít na stejné platformě i mladší sestřičku, ale ta nakonec zůstala jen ve stadiu technologického dema. Pod názvem Mario Kart XXL jej roku 2004 vytvořil legendární německý vývojář Manfred Trenz a jeho společnost Denaris Entertainment Software. Hráči dosud mohli z dema vidět pouze video, nyní se však na webu Forrest of Illusion, který archivuje materiály spojené s historií Nintenda, objevilo v nabídce ke stažení.
Demo obsahuje jednu trať, na níž se koná závod o třech kolech. Jediným závodníkem je přitom sám Mario. Fyzika vozidla je velice zjednodušená a stejně tak grafika má spíše podobu hrubého návrhu. Tvůrci se zjevně soustředili především na prezentaci možností škálování a rotace dvou vrstev 2D pozadí. Jako doprovodná hudba je užita skladba ze hry Moorhuhn Kart, která vyšla exkluzivně v Německu na původní PlayStation.
Jak je dnes zjevné, společnost Nintendo o vývoj plné verze této hry neprojevilo zájem a další handheldový díl série se tak objevil až na Nintendu DS.
Hlavní tvůrce Mario Kart XXL, Manfred Trenz, patří mezi průkopníky evropského herního vývojářství, které se ve svých počátcích soustředilo prakticky výhradně na v mnoha ohledech dostupnější domácí počítače. Trenz se přitom v několika svých nejznámějších titulech inspiroval právě hrami od Nintenda. V případě jeho skákačky The Great Giana Sisters, která už svým názvem žertovně odkazuje na Super Mario Bros., zašla podobnost se slavným vzorem až tak daleko, že Nintendo hrozilo právními kroky a hra musela být stažena z distribuce. K dalším slavným Trenzovým hrám patří třeba akční plošinovka Turrican nebo vesmírná střílečka Katakis.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn