Forspoken – Frey úvodka

Na Steamu a Epic Games Store je dostupné demo hry Forspoken

25. 1. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Forspoken, jedna z nejočekávanějších her měsíce ledna, a dost možná i letošního roku, je spíše zklamáním. Proto se Square Enix rozhodlo pro zásadní krok, a tím je uvolnění zkušební verze hry, která je dostupná pro PC na platformách Steam a Epic Games Store. Před vydáním byla zkušební verze dostupná i pro Playstation 5, kde příliš nadšení nepřinesla, tudíž pochybujeme, že zkušební verze na PC nemilou situaci nějak zachrání.

Co se týče hodnocení na Steamu, momentálně Forspoken disponuje 49 % kladných recenzí, což je mimochodem více než včera večer, kdy se číslo pohybovalo jen na 41 %. Dle dostupných zahraničních recenzí, které ovšem má k dispozici jen pár vybraných redakcí, je největším problémem slabší příběh, nudná, nezáživná hratelnost, a dokonce i prázdný svět. Navíc Forspoken nasadil odvážnou cenovku 80 euro, což je zřejmě další kámen úrazu. Uvidíme, jestli Square Enix spolu s Luminous Productions situaci nějak zachrání, pravděpodobně se však dočkáme i nějaké té brzké slevy, pokud prodeje nebudou nijak závratné.

Forspoken je momentálně dostupný na PC a Playstation 5.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.