Forspoken

Nejočekávanější hry roku 2022 (1. část)

3. 1. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Rok 2021 utekl jako voda. Věříme, že pro mnohé z nás to muselo být náročné, proto bychom nikdy neměli zapomínat na naše duševní zdraví a občas vypnout u nějaké té hry. Minulý rok byl, dle našeho názoru, slabý z pohledu triple-A her, ale také nás pozitivně překvapila malá nezávislá studia s originálními hrami a příběhy, jež nám v mysli kolovaly dlouhou dobu. To je však již dávno za námi a je potřeba vyhlížet světlejší zítřky. Proto vám přinášíme nejočekávanější hry roku 2022.

Bulánci

Řadu starších hráčů odpálil trailer vydaný v červenci minulého roku, v něm bylo oznámeno, že Bulánci se vrací v novém, nadupaném kabátě. Vývojáři však potřebovali finanční pomoc od svých skalních fanoušků. Té se jim dostalo a na Startovači bylo na tuto hru vybráno přes sedm milionů korun, což umožnilo vývojářům mimo základní hru vytvořit i pár dalších vychytávek. Bulánci budou dostupní pro hráče, kteří si zaplatili exkluzivitu s předběžným přístupem, již v tomto roce.

Horizon Forbidden West

Pokračování úspěšného titulu Horizon Zero Dawn od Sony Interactive Entertainment. Opět se zde zhostíme role Aloy, která bude čelit dalším výzvám ve světě plném ohromujících technických tvorů. Hra, která byla původně vydaná na PlayStation 4, později dostala i svou PC verzi. V tomto případě si počítačoví hráči budou muset ještě chvilku počkat. Hra totiž vychází na PS4 a PS5 již 18. února.

Elden Ring

Studio zodpovědné za sérii Dark Souls a úspěšné hry Bloodborne a Sekiro: Shadows Die Twice pro nás tento rok chystá další pecku. Hra s podobnými mechanikami jako Dark Souls nám představí nový magický svět. Milovníci Souls her si tak přijdou na své a pro nováčky tohoto žánru je to ideální čas zkusit. Hra vyjde jak na PC, tak i na Xbox X/S, Xbox One, PS4 a PS5 25. února, předobjednat si ji můžete už nyní na Steamu za 59,99 €.

Forspoken

Forspoken nás zavede do New Yorku k dívce jménem Frey Holland. Ta nečekaně uvízne v magickém portálu, jenž ji přenese do magického světa Anthia. Ke svému překvapení protagonistka zjistí, že má kolem své ruky obmotaný magický náramek, s jehož pomocí může sesílat magická kouzla a objevovat tak svět kolem sebe. Frey se díky náramku pokusí dostat domů, cestou však objeví mnohem víc, než čekala. Originální hru od studia Square Enix můžeme očekávat na PC a PS5 24. května, na Steamu si ji lze předobjednat za 79,99 €.

Dying Light 2 Stay Human

Před dvaceti lety zemi ovládl virus, nastalo období temna. Jedna z posledních velkých lidských osad ve Městě je rozdělena konfliktem. Jakožto poutník máme moc změnit osud Města, schopnosti však něco stojí. Jakkoliv se rozhodneme příběh hrát, na jednu věc nesmíme zapomenout – zůstat člověkem. Hru má na svědomí vývojářské studio Techland, které stojí za skvosty jako Call of Juarez či Dead Island. Tuto hru nám přinese 4. února na Xbox X/S, Xbox One, Playstation 4/5, Nintendo Switch a PC. Hru si můžete na Steamu předobjednat za 59,99 €.

S.T.A.L.K.E.R. 2

Je to tu. Po třinácti letech odkládání data vydání jsme se dočkali. Pro fanoušky série S.T.A.L.K.E.R. je toto potěšující zpráva. Můžeme si tak užít postapokalyptickou atmosféru v otevřeném světě. Zvolte si svou cestu a vydejte se zpět do světa, jenž se nám naposledy otevřel v roce 2009. Budeme tedy doufat, že hra už nebude odložena a my si zahrajeme v plné parádě. Hra vyjde na PC a Xbox X/S 28. dubna. Na Steamu si ji můžeme předobjednat za 59,99 €.

God of War Ragnarök

Kratos se vrací a s ním i jeho BOY Atreus. Hra se odehrává tři roky po událostech předchozí hry. Oba tak cestují devíti světy, aby zastavili konec světa zvaný Ragnarök neboli soumrak bohů. Dále bude muset Kratos čelit dalším naštvaným bohům, které si rozhněval v prvním díle. Pokud jste však první díl nehráli kvůli tomu, že jste zastáncem PC, nezoufejte. God of War vychází na Steamu již 14. ledna, předobjednat si ho můžete za 49,99 €. Samotná hra God of War Ragnarök vyjde na PS4 a PS5. Spekulace tvrdí, že její vydání bude 30. září, přesné oficiální datum však neznáme.

Co se týče filmového žánru, můžeme se dočkat filmových adaptací několika her. Těmi bude například Sonic 2, který navazuje na celkem úspěšný první díl, Uncharted v hlavní roli s Tomem Hollandem a tajemný film na motivy slavného instalatéra Maria. Pokud vám zde nějaká hra chybí, nezoufejte – je dost možné, že se objeví ve druhé části článku.

Anežka Ebrová

Anežka je hráčka již od dětských let. Její vášeň propukla již na základní škole díky školním počítačům, kde ztrácela pojem o časoprostoru. Mezi její první herní lásky patří série Half-Life. No a jak se říká, stará láska nerezaví. Hry od Valve prostě zbožňuje stejně jako střílečky a skákačky. Mezi její další koníčky patří hlavně sport, cestování, knihy a deskovky. Avšak její láskou zůstávají vždy hry, stejně jako pivo - tanková Plzeň 12° středně vychlazená.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.