Nejočekávanější tituly – březen 2024

Nejočekávanější tituly chystané na březen

1. 3. 2024
 

Ještě než se videoherní nadšenci stihli pořádně rozkoukat po startu nového kalendářního roku, nastoupil již v pořadí třetí měsíc, v němž nám vývojáři i vydavatelé nehodlají dopřát oddech. Vstupujeme do března, který po náročném a nabitém únoru možná maličko ubere na tempu, nicméně novinek nabídne habaděj. Jak je naším dobrým zvykem, přinášíme vám další článek z naší pravidelné rubriky nejočekávanějších her, chystaných tentokrát na měsíc březen.

The Thaumaturge    

4. března / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S

Po krátkém odkladu se snad přece jen v březnu dočkáme hry The Thaumaturge, která má být zasazena do Varšavy na začátku 20. století za vlády ruského carství. Kromě toho, že všude pobíhají ruští vojáci a židovští obchodníci, jsou tu i Salutoři – paranormální síly žijící na hranici reálného světa a stínu, manipulující s lidskou povahou. Proti nim stojí Thaumaturgové, tedy lidé, kteří tyto příšery mohou ochočit. Vy samozřejmě budete jedním takovým jedincem, a navíc si svou postavu budete moct utvořit k obrazu svému. The Thaumaturge by měl nabízet spoustu morálních voleb, skvělý příběh, tahové souboje a unikátní kombinaci fyzických schopností a monster.

The Outlast Trials    

5. března / plná verze / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S

Po spuštění předběžného přístupu v květnu minulého roku se The Outlast Trials opět připomíná. Třetí díl ze série psychologických hororů Outlast, sloužící jako prequel k prvním dvěma hrám, vás zve k zažití dalšího otupujícího teroru, tentokrát však s přáteli a rovnou začátkem března. Ve stylu Outlastu budete čelit agresivním protivníkům, plížit se ve stínech a vytvářet příležitosti k tomu, z každého testu vyjít živý. The Outlast Trials obsahuje intenzivní násilí, krveprolití, explicitní sexuální obsah a hrubé výrazy. Nalaďte se na vlnu brutálního boje o holý život ve společnosti až tří dalších přátel v plné parádě. 

Naše první dojmy najdete zde.

Hellbreach: Vegas    

11. března / Early Access / PC

Co se stane ve Vegas, zůstane ve Vegas. Hellbreach: Vegas je hororová střílečka z pohledu první osoby, v níž se budete muset postavit útočícím vlnám agresivních démonických nepřátel. Titul je určen pro jednoho hráče i čtyřčlenný tým a své šance na přežití zvýšíte prostřednictvím hazardu… čtete správně. Díky herním automatům získáte nové zbraně, vylepšení, kosmetické úpravy pro postavy či bonusy k výdělku na konci hry. Předběžný přístup by hráčům měl prozatím nabídnout čtyři rozdílné mapy a tři různé herní režimy, které se do budoucna jistě rozrostou.

Outcast – A New Beginning    

15. března / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S

Uplynulo celých dvacet let od doby, co se Cutter Slade vydal do velkolepého mimozemského světa Adelpha. V novém věku přichází čas na vzkříšení a tato akční dobrodružná hra se tak může těšit na nástup dlouho očekávaného pokračování. Původní tým se dal opět dohromady, aby hráčům nabídl daleko více fascinující a nebezpečný otevřený svět, jako tomu bylo kdysi. Bývalý příslušník Navy SEAL bude čelit další nelehké misi, aby zachránil nejen zotročené Talany, ale i celou planetu. Prozkoumejte divokou přírodu Outcast – A New Beginning s téměř neomezenými možnostmi svým vlastním tempem a získejte přístup k prastarým talanským silám ke zničení vašich nepřátel.

Alone in The Dark    

20. března / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S

Připravovaná předělávka Alone in the Dark se konečně dostane na obrazovky nedočkavých hráčů. Nechte se opět pohltit modernizovanou verzí klasické survival-hororové hry z roku 1992, v níž se v rolích hlavních hrdinů Emily Hartwoodové a detektiva Edwarda Carnbyho představí herci Jodie Comer a David Harbour. Hráči ovládají jednu z postav a prozkoumávají strašidelnou nemocnici Derceto, aby vyřešili zlověstnou záhadu, přičemž oba scénáře nabízejí různé příběhové linie a momenty. Původní titul dokonce získal zápis v Guinessově knize rekordů jako vůbec „První 3D survival-hororová videohra“.

V naší recenzi se dozvíte víc.

Horizon Forbidden West    

21. března / PC

Navažte na úspěšný Horizon Zero Dawn, který se z konzolí dostal na počítače v roce 2020, a Horizon Forbidden West na tuto platformu co nevidět zamíří také. V postapokalyptické Americe vás čeká rozsáhlý open world z pohledu zkrachovalého lidstva, jež se uchýlilo k primitivnímu způsobu života. Zatímco mechanické bytosti napodobující tvary zvířat si volně pobíhají po okolí a ohrožují lidské životy, protagonistka Aloy se bude potýkat s daleko většími výzvami, než je jejich likvidace. Nixxes Software, který se ujímá portace na PC, na Steamu slibuje řadu technologických zlepšení.

Pokud si koupí ještě stále nejste jisti, určitě vám přijde vhod naše recenze verze pro PS5.

Rise of the Ronin    

22. března / PlayStation 5

Tam, kde je válka, je také chaos, bída, nemoci a politické nepokoje. V těchto těžkých dobách se bezejmenný rónin, bojovník bez pána, pokusí proklestit si vlastní cestu. Rise of the Ronin od ostřílených veteránů ze studia Team Ninja bude klást důraz na spletitý příběh plný morálních dilemat a nelehkých rozhodnutí. Koho necháte žít a čí hlava si zaslouží spočinout na vašem ostří? Pomozte utvořit chod dějin pomocí propracovaného soubojového systému, klíčových osobností i rozmanitých voleb. To vše navíc zažijete na pozadí krás Dálného východu v období Bakumacu.

Dragon's Dogma 2    

22. března / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S

Dlouholeté čekání je u konce a fanoušky vytoužené Dragon's Dogma 2 již brzy čeká vypuštění do širého světa. V tomto dlouho očekávaném pokračování vás uvítá hluboké fantasy prostředí, nejen co se rozlohy týče. Vezměte osud pevně do svých rukou a čiňte volby určující, jakým směrem váš příběh bude směřovat. Toto akční RPG pro jednoho hráče vám umožní přistupovat k boji tak, jak chcete, a zažít jedinečnou cestu, jako by vás při ní doprovázeli další hráči. Vyzvěte vlastní kreativitu, postavte se tváří v tvář monstrům a určujte pravidla hry. To vy jste tady pánem.

South Park: Snow Day!    

26. března / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

Chystaný projekt South Park: Snow Day! bude navazovat na odkaz seriálu a vrátí na scénu námi tolik milované postavy. Jedná se totiž o akční kooperativní bitvu až pro čtyři hráče v netradičně ztvárněném světě věrném estetice South Parku. Hráči by v rolích Cartmana, Kylea, Stana a Kennyho měli bojovat proti vlnám nepřátel nejen sněhovými koulemi, ale i jinými dostupnými prostředky. Hlavním hrdinou by však měl být nový právě přistěhovaný protagonista, kterého všichni oslovují New Kid. Vánice zasáhla město a proměnila jej v neřízený chaos… že by za tím stálo něco jiného než přírodní úkaz? To se dozvíme koncem měsíce.

Dále také vychází    

The Mobius Machine / 1. března / PC

We Are Football 2024 / 4. března / PC

Classified: France '44 / 5. března / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S

Expeditions: A MudRunner Game / 5. března / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

CRUX / 5. března / PC

Quilts and Cats of Calico / 5. března / PC, Nintendo Switch

Berserk Boy / 6. března / PC, Nintendo Switch

Hairdresser Simulator / 6. března / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S

Hex Gambit: Respawned / 6. března / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

Taxi Life: A City Driving Simulator / 7. března / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S

Top Racer Collection / 7. března / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S

Manic Mechanics / 7. března / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

Time to Morp / 7. března / Early Access / PC

Snufkin: Melody of Moominvalley / 7. března / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

WWE 2K24 / 8. března / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S

Unicorn Overlord / 8. března / PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

Goblin Stone / 12. března / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S

Contra: Operation Galuga / 12. března / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

Voice Love on Air / 14. března / PC, Nintendo Switch

Star Wars: Battlefront Classic Collection / 14. března / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

Highwater / 14. března / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

GYLT / 14. března / Nintendo Switch

Hi-Fi Rush / 18. března / PlayStation 5

MLB The Show 24 / 19. března / PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

Krimson / 21. března / PC, PlayStation 4, Nintendo Switch

Princess Peach: Showtime! / 22. března / Nintendo Switch

The Legend of Legacy HD Remastered / 22. března / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Nintendo Switch

MADiSON VR / 23. března / PlayStation VR2, SteamVR

Acolyte of the Altar / 25. března / PC

Palia / 25. března / PC, Nintendo Switch

Millennia / 26. března / PC

Bulwark: Falconeer Chronicles / 26. března / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S

Unleaving / 27. března / PC

Open Roads / 28. března / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

Pepper Grinder / 28. března / PC

Felvidek / 29. března / PC

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.