Nejočekávanější tituly – prosinec 2023

Nejočekávanější tituly chystané na prosinec

1. 12. 2023
 

S prosincem máme spojen nejen bramborový salát ke snídani, k obědu i k večeři, dárky či sváteční shony, ale také příležitost obohatit naši knihovnu her novými kousky ve slevě nebo dohnat resty a konečně spustit tituly, co jsme tak dlouho odkládali. Za předpokladu, že odoláte prosincové nadílce těch nejočekávanějších kousků, určitě ve štědrovečerní den spatříte zlaté prasátko.

Krásné a klidné chvilky pohody v posledních okamžicích tohoto kalendářního roku vám přeje redakce Gaming Professors. Uvidíme se zase v lednu 2024.

Revive & Prosper    

5. prosince / Early Access / PC

Revive & Prosper má být hra pro jednoho hráče, který se ve světě postiženém neznámou apokalypsou pokusí o jeho obnovu. Vyprahlá pustina si bude žádat vláhu, aby se opět zazelenala. Poté se můžete vrhnout do budování se vším všudy. K ruce vám budou pomocníci, kterým lze zadávat úkoly, ale i oni potřebují mít kde složit hlavu a dostávat najíst. Titul nabídne kampaň s několika mapami skrze jednotlivé věky a historické epochy. Dostat byste se dokonce měli i na Mars. Chybět nebude ani sandboxový režim nebo editor map. Vrhněte se na cestu správy surovin, vývoje technologií, stavby a především automatizace.

Avatar: Frontiers of Pandora   

7. prosince / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S

Avatar: Frontiers of Pandora bude zvláštním mixem různých titulů a čeká nás akční dobrodružství viděné naživo z první osoby, v němž se podíváme do dosud neprobádaného území Pandory, zvaného „Západní hranice“. Zde se zhostíme role jednoho z příslušníků domorodé rasy Na’vi a čekají nás mimo jiné boje s RDA, čili bezskrupulózní organizací, která využívá a zneužívá přírodní bohatství Pandory. Vzneseme rovněž se do vzduchu na křídlech ikranů, známých z filmové předlohy, a přitom se střetneme s válečnou technikou zmíněných lidských osadníků, kteří zde patří spíše k zápornému živlu. Svou roli, aktivní i pasivní, bude hrát samozřejmě také rozmanitá a barevná fauna a flóra. Podaří se Ubisoftu tento velký projekt ukočírovat? To zjistíme co nevidět.

The Day Before   

7. prosince / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S

The Day Before má být postapokalyptický MMO survival titul, který vám možná bude připomínat spojení her, jako je DayZ, The Last of Us a The Division. Vše se bude odehrávat v ruinách postpandemické Ameriky, kde hráči budou muset hledat zbraně, munici a vozidla mezi mrakodrapy i opuštěnými domy. Vašimi nepřáteli se stanou zombie lačnící po vaší krvi, a tak se neustále musíte mít na pozoru. Projekt má za sebou poměrně zajímavou historii, kdy byl dokonce stažen ze Steamu, což vyvolalo v hráčích trochu smíšené pocity i podezřívání z nereálnosti této hry. Poslední dobou se o titulu diskutuje ve velkém, a tak nezbývá než čekat, co si pro nás vývojáři ze studia Fntastic připraví.

Polda 2 remástr   

12. prosince / PC

Vývojáři ze studia Zima Software se rozhodli oživit a zvelebit více než dvacet let starou klasiku. Původní Polda 2 vyšel už v roce 1999, přičemž druhý díl byl jeden z nejlepších her této série. Po úspěchu s Poldou 7, kdy se na vývoj podařilo vybrat přibližně milion a půl korun, se studio rozhodlo tento krok zopakovat i u Polda 2 remástr a výsledek jejich práce uvidíme již brzy. Pankrác se v podání Luďka Soboty v kompletně novém grafickém kabátku a ve 4K rozlišení vydá řešit svůj nejznámější případ. Přepracovaný má být nejen vizuál, hudba a zvuky, ale má být poupraven i původní dabing a úplnou novinkou bude dodatek o tom, jak se stal Pankrác soukromým očkem, který vyjde o něco později.

House Flipper 2   

14. prosince / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S

Pokračování proslule známého simulátoru z roku 2018 bude vylepšenou verzí, ve které se vžijete do role začínajícího flippera pomáhajícího sousedům v malebném městečku Pinnacove. Malinkaté letovisko je obklopeno horskými vrcholky a nekonečným mořem. Pokud s touto hrou nemáte žádné zkušenosti, nezoufejte. Přestože House Flipper 2 opraví a vylepší mechanismy původní hry, její znalost není nutná. Opět budete uklízet, prodávat, renovovat, bourat zdi a přemýšlet, jaký nepořádek po sobě někdo zanechal. Novinkou je režim Sandbox, při němž můžete popustit uzdu své fantazii a postavit si dům svých snů.

Dále také vychází   

100 Christmas Cats / 1. prosince / PC

Racing the Gods – Beyond Horizons / 1. prosince / PC

Dragon Quest Monsters: The Dark Prince / 1. prosince / Nintendo Switch

SteamWorld Build / 1. prosince / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

Cyberpunk 2077: Ultimate Edition / 5. prosince / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S

Kingpin: Reloaded / 5. prosince / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

A Highland Song / 5. prosince / PC, Nintendo Switch

Disney Dreamlight Valley / 5. prosince / vydání plné verze / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch + Xbox Game Pass

Warhammer 40,000: Rogue Trader / 7. prosince / PC

Arizona Sunshine 2 / 7. prosince / Meta Quest 2, PlayStation VR2, SteamVR, Meta Quest 3

Rallyallyally / 7. prosince / PC

Against the Storm / 8. prosince / vydání plné verze / PC

Granblue Fantasy Versus: Rising / 14. prosince / PC, PlayStation 4, PlayStation 5

Paranoid / 15. prosince / PC

Only Up 2 / 18. prosince / PC

Morganica / 25. prosince / Early Access / PC

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.