Nejočekávanější tituly – leden 2024

Nejočekávanější tituly chystané na leden

1. 1. 2024
 

Snad jste během svátků kromě přebytečných kil nabrali také dostatek energie. Zatímco v prosinci byla rozdána nejrůznější ocenění včetně Hry roku, a moc novinek tedy na svět nevykouklo, s lednem je to trochu jiná písnička. Vydavatelé naše peněženky rozhodně nehodlají šetřit a rok 2024 hráče opět pozvolna připraví na vydatné nadílky. I letos vám Gaming Professors hodlají přinášet souhrn těch nejočekávanějších titulů, aby vám nic neuniklo, tak nás nezapomeňte pravidelně sledovat.

Portal: Revolution    

5. leden / PC / modifikace

Pro ty z vás, kteří ještě stále doufají ve vzkříšení legendární logické série, je zde prequel nesoucí název Portal: Revolution, který je sice společností Valve schválen, ale byl vytvořen fanouškem jako bezplatná modifikace. Po téměř třinácti letech od vydání Portalu 2 do hry přibude čtyřicet nových testovacích místností a rozšířen bude i příběh. V Portal: Revolution si zahrajete za zcela nové postavy, tedy testovací subjekty, protože děj se bude odehrávat mezi událostmi první a druhé hry. Stanici Aperture Science budete muset vrátit do jejího původního stavu poté, co byla zničena, v čemž vám pomůže i robotický společník jménem Stirling.

Prince of Persia: The Lost Crown    

18. leden / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

Prince of Persia: The Lost Crown je zcela nový titul, který má o něco blíže k původním 2D kořenům. Hra je inspirována perskou mytologií a využívá strukturu metroidvanie, hádanek a prozkoumávání tajemné hory. Vítejte ve světě Mount Qaf, kde budete muset využít svůj důvtip k řešení logických hlavolamů, hledání skrytých pokladů i k plnění úkolů. Použijte své síly, využijte terén a zlepšujte své dovednosti, abyste porazili všechny nepřátele i mytická stvoření, která se na vás chystají. V hlavních rolích se představuje Sargon, Princ z Persie a člen Klanu nesmrtelných. Naučte se manipulovat s hranicemi času i prostoru a staňte se legendou.

The Last of Us Part II Remastered    

19. leden / PlayStation 5

Nová verze The Last of Us Part II Remastered se dočká nejen graficky znatelného vylepšení, prozatím pouze na PlayStation 5. Součástí titulu bude i nový rogue-lite režim No Return, v němž se postavíte proti hordám nepřátel s cílem přežít co možná nejdéle. Také dostanete možnost si touto formou zahrát za různé postavy ze světa TLOU. Příjemným bonusem bude i možnost nahlédnout do raných fázích vývoje druhého dílu a také prozkoumat zcela nové lokace, které se nikdy dříve ve hře neobjevily. Plusem je, že majitelé původní hry si budou moct vylepšenou verzi zakoupit za zvýhodněnou cenu.

Enshrouded    

24. leden / Early Access / PC

Enshrouded je velmi očekávaným počinem na poli akčních kooperativních RPG, soudě podle enormního zájmu během říjnového Steam Next Festu. Rozlehlý svět se hráčům otevře nejprve v rámci předběžného přístupu, ale rozhodně nenabídne zemi překypující krásou a životem. Jako poslední naděje umírající rasy bude na vás nehezký osud skomírajícího království změnit. Kde předkové v touze po moci rozpoutali mor, vy budete muset dát chod dějin do pořádku. Rozlehlý kontinent vám dá svobodu objevovat, bojovat, těžit, stavět, vyrábět či hrát ve společnosti dalších až šestnácti hráčů včetně vás samotných.

Tekken 8    

25. leden / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S

Tekken je jednou z nejoblíbenějších bojových sérií na světě a nejnovější přírůstek Tekken 8 slibuje příznivcům ještě uspokojivější zážitek. Titul bude obsahovat nový režim nazvaný Arcade Quest, který hráčům umožní vytvořit si vlastního avatara a soupeřit s protivníky ovládanými umělou inteligencí. Fanoušci se mohou těšit na návrat některých dříve představených oblíbenců, jako je Jin, Paul, Leroy či Asuka Lili, včetně podivínského samurajského bojovníka Yoshimitsu. Kromě toho bylo odhaleno, že Yoshimitsu se vrací, aby doplnil třiadvacet dalších hratelných postav, což není zrovna malé číslo.

Like a Dragon: Infinite Wealth    

26. leden / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S

Pro mnoho fanoušků je Kiryu, známý také jako Drak z Dojimy, hlavním (a pro některé jediným) hrdinou franšízy Yakuza, který si v průběhu dlouholeté série prošel různými výzvami a strastmi. Jak naznačují prozatím všechny dostupné informace, Like a Dragon: Infinite Wealth s velkou pravděpodobností bude jeho poslední bitva se zákeřnou nemocí. Rakovina ovlivňuje nejen fyzické schopnosti tohoto sympatického šviháka, ale také rozhodnutí strávit své poslední chvíle, jak jen nejlépe dovede, a být po boku těch, na nichž mu záleží. Plnit seznam věcí, které chce Kiryu stihnout přes smrtí zažít a udělat, začneme už co nevidět.

One Punch Man: World    

31. leden / PC, iOS, Android

Saitama, kdo by neznal toho roztomilého, plešatého vejcovitého chlapíka, který má tak nějak všechno na háku. Vlastně, proč by taky neměl, když dokáže všechny své protivníky vypnout jediným úderem, takže si ani moc té zábavy neužije. To ovšem nejde tvrdit o hráčích, kteří se na konci ledna dočkají akční videohry One Punch Man: World. Titul má být příběhově zasazen na začátek mangy, případně do první série anime adaptace, chcete-li. Setkáte se zde se známými tvářemi, nakopete zadek hromadě záporáků, prozkoumáte okolí, projdete se v Alianci hrdinů, stihnete slevy v sámošce nebo zkombinujete různé útoky při vytváření efektivních komb a triků. Hra bude dostupná jak na počítačích, tak na mobilních zařízeních poháněných operačním systémem Android i iOS.

Dále také vychází    

Supernormal / 8. leden / PC

Archaelund / 8. leden / Early Access / PC

RAID: Shadow Legends / 9. leden / Steam

War Hospital / 11. leden / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S

Momodora: Moonlit Farewell / 11. leden / PC

Crystal Story: Dawn of Dusk / 12. leden / PC

Time Survivors / 15. leden / PC

Sovereign Syndicate / 15. leden / PC

Toy Trains / 16. leden / PC

Choo-Choo Charles / 18. leden / Nintendo Switch

Bulletstorm VR / 18. leden / Meta Quest 2, PlayStation VR2, SteamVR, Meta Quest 3

New Cycle / 18. leden / PC

Turnip Boy Robs A Bank / 18. leden / PC, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

Another Code Recollection / 19. leden / Nintendo Switch

The Cub / 19. leden / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

The Universim / 22. leden / vydání plné verze / PC

Stargate: Timekeepers / 23. leden / PC

Graven / 23. leden / vydání plné verze / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

Roots of Yggdrasil / 24. leden / Early Access / PC

Under Night In-Birth II Sys:Celes / 24. leden / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Nintendo Switch

Apollo Justice: Ace Attorney Trilogy / 24. leden / PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch

Go Mecha Ball / 25. leden / PC, Xbox One, Xbox Series X/S + Game Pass

Never Mourn / 29. leden / PC

The Quinfall / 30. leden / PC

Palworld / leden 2024 / Early Access / PC, Xbox One, Xbox Series X/S

Blockbuster Inc. / leden 2024 / PC

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.