Netflix – logiáš

Netflix otevírá v Helsinkách studio pro mobilní hry

27. 9. 2022
Zdroj náhledu: Netflix

Podle serveru Venturebeat otevřela společnost Netflix druhé studio pro mobilní hry ve finských Helsinkách.

Podle vyjádření Amira Rahimiho, viceprezidenta herních studií společnosti Netflix, se novým vedoucím oddělení stane Marko Lastikka, píše magazín Venturebeat. Má to být známka toho, že Netflix neztratil svůj závazek k hrám, i když celosvětový hospodářský pokles vedl ke škrtům v jiných částech společnosti. Mike Verdu zahájil expanzi v polovině roku 2021 jako součást plánu nabídnout předplatitelům Netflixu více zábavy… jo, a že se to daří. Upřímně bych byl raději, kdyby se Netflix do herního světa vůbec nepouštěl. Už teď zabíjí herní adaptace svými pokusy o filmové a televizní seriály, viz například Zaklínač a Resident Evil.

Byl bych dost nespokojený, kdyby tento bývalý gigant jednoho dne koupil práva na mou oblíbenou sérii a začal do ní vkládat své názory ohledně korektnosti a jiných témat. Dobře, chápu, že chtějí svým zákazníkům nabídnout více zábavy, ale opravdu si nemyslím, že jejich cílovou skupinou jsou právě hráči. Chápu sice, že teď je to všechno o mobilních hrách, ale možná právě tam to všechno začne a nakonec se to dostane i na ostatní platformy. Ve článku se dále uvádí: "Je to další krok v naší vizi vybudovat prvotřídní herní studio, které bude stovkám milionů našich členů po celém světě nabízet řadu zajímavých a poutavých originálních her – bez reklam a bez nákupů v aplikacích,“ řekl Rahimi.

Podle Rahimiho si Netflix vybral Helsinky, kde již koupil studio Next Games, protože v Helsinkách jsou jedny z nejlepších herních talentů na světě. Sídlí zde studia jako Supercell a Rovio.„Je to herní studio, které budujeme od základů, a naše druhé herní studio v Helsinkách, spolu s Next Games, které se letos stalo součástí Netflixu,“ říká Rahimi. „Společně se společnostmi Night School a Boss Fight Entertainment budou tato čtyři studia, každé s jinými přednostmi a zaměřením, vyvíjet hry, které budou vyhovovat různým vkusům našich členů.“

Zdroj: Venturebeat

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.