Gotham Knights - Cover

Na příběh Gotham Knights budete potřebovat vícero dohrání

26. 9. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Každá ze čtyř postav hry Gotham Knights se vydá svou vlastní cestou příběhem, pokud chcete tedy vidět všechno, bude to vyžadovat více než jeden průchod hrou. Každá postava má svůj vlastní pohled na události libovolné mise, které, ačkoli jsou si podobné, budou obsahovat jedinečný obsah a jemné rozdíly.

Vyplývá to z rozhovoru s herním ředitelem WB Games Montreal Geoffem Ellenorem a cinematic directorem Wilsonem Muiem v nejnovějším čísle časopisu PLAY. „Ve skutečnosti jsme vytvořili čtyři [příběhy], nejen jeden!“ řekl Mui. Ellenor na to navázala slovy: „Během jednoho hraní neuvidíte všechno. Už jen proto, že je tam tolik obsahu, který je jedinečný pro hrdinovo vnímání toho, co se děje a co se stalo.“Jako cinematic director se Mui jistě podílel na tom, aby každá mise byla pro každého hrdinu odlišná. „Strukturálně budeme mít velmi podobnou scénu, která celkově spadá do toku hlavního děje pro každou postavu, ale každá postava má svou vlastní verzi,“ řekl. Verze každé postavy se bude lišit, protože se pohybuje, mluví a jedná jinak a má svou vlastní historii s různými postavami, které potká.

„Kdybyste se podívali a hráli za Batgirl, dostanete verzi Batgirl,“ řekl Mui, „ale když budete hrát za Robina, dostanete Robinovu verzi téže scény. Některé z nich jsou si velmi podobné, ale stále tam budou jemné rozdíly.

“Gotham Knights je kooperativní akční hra zasazená do batmanovského univerza, ale bez Batmana – ten je mrtvý. To znamená, že mstitelskou spravedlnost v Gothamu si rozdělují jeho čtyři nástupci, tým pomocníků netopýří rodiny, který tvoří Batgirl, Nightwing, Red Hood a Robin. Rozhodně se jedná o příběh těchto vedlejších postav, a přestože jsme viděli Harley Quinn, vývojáři potvrdili, že Batman ani Joker se neobjeví.

Je to neotřelý přístup k akčním hrám s otevřeným světem, které WB v minulosti o Batmanovi produkovalo. Nejedná se o pokračování arkhamských her, ale o jakéhosi duchovního bratrance, především díky zmíněné možnosti kooperace a čtyřem samostatným hratelným postavám. Tyto postavy budou všechny levelovat stejným tempem, takže mezi nimi budete moci volně přecházet. Rozhodně bude zajímavé, pokud vývojáři představí i režim New Game+.

František Hampl

K prvním hrám přičuchl už ve školce, ale do hraní ho pořádně až na základce vtáhla první Mafie, druzí simíci a třetí Heroes of Might and Magic. Hry ho od té doby nepustily, PC velice rychle doplnil „PSPéčkem“, od kterého přesedlal k větším konzolím, a dnes už je hrdým konzolistou. Jeho hlavním zájmem jsou příběhové adventury a RPGčka, ale nepohrdne ani dobrou strategií či karetkou. Pokud nepřebývá ve svém hráčském doupěti plném Lega a deskovek, tráví nejvíce času v kině a na farmačce.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.