New World intro party

New World a obavy z mikrotransakcí

18. 5. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

New World je očekávaná MMO hra v otevřeném světě, který má být naplněn nebezpečím a příležitostmi. Vytvoříte si v ní nový osud na nadpřirozeném ostrově Aeternum.

Hra od Amazon Games je v současné době v alfa verzi a vývojáři pravidelně přidávají nové funkce a vylepšení. Jedna z těchto funkcí, která byla vydána v nedávné době, však připoutala velkou pozornost i obavy hráčů. Někteří hráči se obávají, že New World bude jako některé podobné hry, které se zaměřily na mikrotransakce, a nebo že půjde ještě dál, a to cestou pay-to-win. Tedy že by se za reálné peníze mohlo formou mikrotransakcí získávat epická vybavení a sety, které by normální hráči obyčejným hraním nezískali. Případně které by získali, ale až po dlouhé době hraní.

Zdroj: igdb.com

Obavy hráčů z mikrotransakcí

K těmto obavám a diskuzím se následně vyjádřil ředitel Amazon Games Studio Rich Lawrence otevřeným dopisem hráčům, kde se snaží tyto obavy zmírnit.

Na základě tohoto vyjádření budou všechny položky při uvedení na trh  „výhradně kosmetické povahy“ a tento obchod byl představen v alfa verzi jen proto, aby měřil zájem. Tým však také hodlá otestovat „předměty kvality života“, které mají potenciál být použity jako P2W (pay-to-win) – rychlé cestování a klidové ZK, což je další výraz pro zvýšení XP.

Rychlé cestování nebo více zkušeností

I když rychlé cestování neznamená hned P2W, schopnost navštěvovat cíle rychleji, tedy jednoduše hrát rychleji a procestovat tak za stejný čas více míst, dává hráčům výhodu. Rychlé cestování je také ve velkých herních světech tak zásadní mechanika, že často hráči není dovoleno jej používat, pokud za něj nezaplatí. Zvýšení XP na druhé straně je zjevně způsob, jakým byste platili za pokrok. V odpovědi na tweet to vývojáři New Worldu nazvali „podporou lidí, kteří nemají tolik času na hraní“ a zároveň poskytnutí bonusů hráčům, aby lépe dokončovali obsah ve hře.

Nicméně jak se všichni shodují, je ještě příliš brzy dělat ukvapené závěry. Vše může být nakonec úplně jinak. Hra New World má termín vydání 31. srpna 2021, což je trochu nešťastné vzhledem k tomu, že pro některé hráče se jedná o poslední den prázdnin.

Zdroj: pcgamer.com 

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.