New World intro

New World – převod mezi servery odložen

12. 10. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

O velmi populární MMO hře New World jsme vás již několikrát informovali. Nicméně nyní se objevila zpráva, která většinu hráčů příliš nepotěší. Společnost Amazon Game Studios odložila převody ze serverů New World na neurčito. Původně se mělo jednat o plánovaný tah, který by zmírnil přetrvávající problémy s přeplněností. Nicméně Amazon nyní tvrdí, že některé „okrajové případy” nesplňují jeho standardy.

Proč se přesuny serverů New World odkládají?

Tato zpráva přišla prostřednictvím oficiálního fóra New World. V příspěvku komunitní manažer Trevor Smith uvedl, že vývojový tým hry chce zajistit, aby byl proces „převodu serverů“ co „nejplynulejší”. Tým odhalil to, co Smith popisuje jako "okrajové případy", kdy systém přenosu nefunguje zcela tak, jak by měl. Společnost AGS si proto chce vzít „více času na vyřešení těchto problémů” před spuštěním funkce přenosu serverů. Amazon neuvedl žádný časový rámec, kdy budou přenosy serverů k dispozici.

Kromě zprávy o zpoždění převodu postav ze serverů Smith do svého příspěvku na fóru zahrnul také často kladené otázky týkající se převodů postav mezi servery, toho, jak vlastně přesunout postavu, až budou převody serverů spuštěny, a také toho, co si ponecháte, o co přijdete a kam se budete moci přesunout. Při přesunu serverů vám zůstane zachován postup postavy, status frakce, předměty, měna a postup v plnění úkolů. Ztratíte však členství ve Společnosti, Obchodní pošty a seznam přátel.

Podstatné je, že Smith říká, že postavu budete moci přenést do jakéhokoli světa „ve vašem regionu”, což znamená, že se nebudete moci přesouvat mezi regiony (přestože Amazon dříve uváděl, že to bude povoleno). Postavu také nebude možné přesunout do regionů, které jsou plné nebo v nich probíhá údržba, a nebude možné ji přesunout ani do světa, v němž již máte jinou postavu. Amazon plánuje dát každému hráči bezplatný žeton pro přesun na server, který mu umožní přemístit se do světa podle vlastního výběru, ale bude „sledovat počet obyvatel světa” a další důležité statistiky, aby mohl rozlišit, zda je nutné v budoucnu rozdávat více bezplatných žetonů.

Zdroj: igdb.com

Již od začátku spuštění problémy

Když byla tato MMO hra spuštěna, okamžitě si získala obrovskou popularitu. Počet současně hrajících hráčů se během prvního dne po vydání hry vyšplhal na více než pět set tisíc. Hráči si začali stěžovat na dlouhé fronty a mnozí z nich nemohli hrát několik hodin po prvním spuštění New Worldu. Problém byl tak závažný, že vedl k negativnímu „review bombingu“ na Steamu, hráči začali zaplavovat stránku New World na Steamu negativními recenzemi, v nichž drtivá většina uváděla jako hlavní důvod svého hodnocení dlouhé čekání ve frontě. Amazon následně oznámil, že do dvou týdnů od spuštění hry dostanou hráči zdarma žetony na server, aby se mohli bezplatně přesunout na nový server. Bohužel nikdo neví, kdy se tak stane.

Hru můžete sledovat zde.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.