New World plague doctor

New World ničí grafické karty!

1. 10. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

Očekávaná a populární hra New World na sebe poutá pozornost většiny hráčského světa, a to bez ohledu na to, zda hru hrajete, nebo ne. Zdá se, že smůla se hře lepí na paty takřka od samotného vývoje až do dnešních dní, kdy už je dávno vydaná. Včera jsme vás informovali o problémech s herními servery a extrémní čekací dobou.Dnes se potvrdilo, co už se nějakou dobu vědělo. New World „ničí“ grafické karty Gigabyte RTX 30 série.

Kauza grafických karet, která se řešila při betatestu pokračuje i ve finálním vydání hry.  Hráči nyní hlásí, že MMO od Amazon Game Studios ničí jejich karty Gigabyte řady RTX 30. Údajně jsou při hraní New World nejvíce ohroženy modely RTX 3090 a 3080 Ti. Těžko říci, zda se jedná o sérii Aorus Waterforce, které jsou chlazeny vodním chlazením.

Zdroj: igdb.com

Jak je možné, že grafické karty Gigabyte RTX jsou hrou New World ničeny?

Již v červenci hlásili uživatelé problémy s kartami Nvidia Geforce RTX řady 30 značky EVGA při hraní betaverze New World. Hráči uváděli, že jejich karty běžely na 100 % otáček ventilátorů a následně zcela umíraly. Nyní to vypadá, že podobné problémy mají uživatelé s jiným OEM výrobcem v podobě společnosti Gigabyte. Několik hráčů tvrdí, že jejich karty řady RTX 30 (často RTX 3090, ale občas také RTX 3080 Ti a 3080) při hraní New World buď padají, nebo přímo umírají. Zní to jako stejný problém, jaký hráči zažili s kartami EVGA: ventilátory GPU začnou pracovat na 100 %, obrazovka zčerná, hra (a často i samotný počítač) spadne. Tento problém nebyl zatím potvrzen u karet s vodním chlazením.

Znepokojivé je, že někteří hráči hlásí, že k tomuto problému dochází i při čekání ve frontě na vstup na některý ze serverů New World. Hra při čekání na připojení přehrává na pozadí 3D scénu a někteří tvrdí, že už jen tato 3D scéna způsobuje problémy s jejich kartami řady RTX 30. Vzhledem k tomu, že doba čekání ve frontě na hru může být extrémně dlouhá a to i v řádu několika hodin, znamená to, že se můžete dočkat několika hodin čekání, zatímco vaše karta Gigabyte bude bojovat a snažit se „přežít“ souboj s přitažlivou scénou načítací obrazovky hry New World.

Proč k tomu dochází?

Když se to stalo u karet EVGA řady 30, výrobce přiznal, že problém je způsoben špatným pájením MOSFETů. Ke cti společnosti EVGA se sluší říci, že problém rychle uznala a nabídla omluvu. Společnost uvedla, že v důsledku problémů s hrou New World obdržela pouze malý počet mrtvých karet RTX 3090, ale i tak rychle vyměnila karty a v některých případech odeslala nové ještě předtím, než staré dorazily do centrály EVGA.  Zatím není zcela jasné, jak se k situaci postaví Gigabyte a zda se problémy týkají i divize Aorus.
Hru můžete sledovat zde.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.