NieR Automata – útok!

NieR:Automata se stále dobře prodává

23. 2. 2024
Zdroj náhledu: Square Enix

Lidstvo vyhnané ze své domoviny hledající azyl v dalekém vesmíru, Země obsazená krvelačnými roboty, příroda přebírající vládu nad velkolepými městy, z nichž zbyly pouhé neobydlené ruiny, a skupinky androidů figurující v této válce jako poslední naděje odporu. Tak by se ve zkratce dal popsat titul z rukou studia PlatinumGames. Mezi herní komunitou snad není nikdo, kdo by alespoň jednou neobdivoval vnadné křivky robotky 2B na pozadí postapokalyptického světa ukrývajícího srdceryvný příběh. Jak je vidět, fanoušci si jsou kvalit titulu NieR:Automata dobře vědomi, což dokazují vzrůstající prodeje i sedm let po vydání. 

Oficiální účet na platformě X (dříve Twitter) odhalil pokoření dalšího velkého prodejního milníku. Po celém světě se fyzických i digitálních kopií hry prodalo přes osm milionů. Nutno podotknout, že s takovými čísly pravděpodobně nikdo z vývojářského ani vydavatelského týmu při uvádění projektu na trh v roce 2017 nepočítal. Sám režisér Yoko Taro se přece jen již dříve svěřil, že úspěch hry NieR:Automata je pouhou „náhodou“. Titul se v roce 2020 přehoupl přes hranici pěti milionů, o dva roky později to bylo již sedm milionů a před pár měsíci si hra na konto připsala další půl milion. Pokud se situace bude i nadále vyvíjet podobným tempem, v budoucnu můžeme očekávat ještě lepší výsledky. NieR:Automata pomalými, ale jistými kroky hráče stále baví a ne nadarmo je považována za jedno z nejlepších JRPG posledního desetiletí.

Ve skutečnosti je to dnes přesně sedm let od doby, co NieR:Automata vyšla v Japonsku. Západní trh si musel počkat o něco déle až do začátku března. Co bude se sérií po vydání NieR Replicant, je stále ve hvězdách. Yoko Taro však v nedávném rozhovoru slíbil, že dokud bude živ, NieR jen tak nevymizí.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.