NieR Automata – útok

Prodeje NieR:Automaty překonaly další milník

27. 4. 2023
Zdroj náhledu: Square Enix

Společnost Square Enix se v posledních měsících snaží popasovat s nepříjemnostmi, které způsobilo vydání hry Forspoken. Ta si u hráčů nevedla příliš dobře, o čemž vypovídají nejen recenze, ale zřejmě i dosavadní zisky. Naštěstí ne každý titul z jejich portfolia je na tom podobně, protože přišla příjemná zpráva týkající se velice oblíbeného JRPG NieR:Automaty. Podle oznámení na oficiálním účtu na Twitteru titul NieR:Automata pokořil hranici sedmi a půl milionů prodaných kopií po celém světě, včetně těch fyzických i digitálních. Tento výsledek na jednu stranu není vůbec překvapivý, protože si srdceryvný příběh s úžasným hudebním doprovodem stále drží kladné ohlasy už od vydání v roce 2017.

Hra zažila podobný vzestup jako například Cyberpunk 2077 díky seriálové adaptaci, která rázem zvedla zájem o její předlohu. V případě NieR:Automaty šlo o anime NieR:Automata Ver1.1a, jehož se fanoušci dočkali začátkem tohoto roku, ale vysílání bohužel bylo už podruhé pozastaveno kvůli výskytu onemocnění covid-19 v řadách produkčního týmu. Anime aktuálně nabízí prvních osm epizod a nikdo nemá tušení, kdy bude odvysílán další díl. Fanoušci si však velice chválí celkové zpracování, věrnost videoherní předloze a detaily rozšiřující příběh o nové, dosud chybějící informace.

Osud série NieR je prozatím ve hvězdách, protože jsme dosud nedostali přesnější zprávy o nové hře, přestože na veřejnost vypluly určité náznaky, že další díl nezůstane pouhými prosbami nemalé herní komunity.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.