Nová hra od Playdead poběží na Unreal Enginu 5

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: @Playdead

Společnost Playdead si vydobyla pozici jednoho z nejzajímavějších nezávislých herních studií v herním průmyslu a obě její první hry získaly ocenění mnoha kritiků. Limbo nabídlo temný příběh ztraceného chlapce, který hledá svou sestru, zatímco Inside přinesl ještě podivnější příběh chlapce, který hledá něco úplně jiného. O dalším projektu společnosti Playdead se toho ví jen málo, kromě toho, že se jedná o hru z pohledu třetí osoby ve 3D světě. Nový pracovní inzerát společnosti Playdead přidal další detail, který naznačuje, že nadcházející hra je postavena na Unreal Engine 5.

Dotyčný pracovní inzerát shání zkušeného krajináře do vývojářského týmu Playdead. V nabídce práce se od uchazeče očekává, že „splní požadavky na technický výkon v Unreal Engine 5“. Ačkoli v nabídce práce není výslovně uvedeno, že se jedná o již známý projekt společnosti Playdead, který nemá oznámený název, zmiňuje se „velká hra z pohledu třetí osoby s otevřeným světem“. Pokud nedojde k restartu projektu, dá se předpokládat, že se jedná o hru, na které Playdead pracuje od vydání Inside.

Použití Unreal Enginu 5 pro novou hru není v žádném případě překvapením. V roce 2020 společnost Playdead oznámila vydavatelské partnerství s Epic Games. Společnost Epic Games potvrdila, že poskytne veškeré náklady na vývoj nové hry a také podporu při vývoji Unreal Engine. Vždy existovala možnost, že Playdead použije Unreal Engine 4, vzhledem k tomu, že studio nemá s touto platformou zkušenosti. Hra Limbo byla postavena na vlastním enginu a hra Inside byla vytvořena pomocí enginu Unity.

Společnost Playdead byla také přímo zmíněna společností Epic během prezentace The State of Unreal 2022 jako partner zapojený do vývoje Unreal Enginu 5. O dříve potvrzeném projektu společnosti Playdead však nepadla žádná výslovná zmínka. Ve výpisu pracovních pozic je to mnohem explicitnější.

Situace je částečně nejasná i proto, že Playdead na své nové hře pracuje již od roku 2016. Hra samotná byla veřejně potvrzena v roce 2017. Spolupráce s Epicem následovala v roce 2020 a Unreal Engine 5 se objevil až letos v dubnu, i když Playdead měl k enginu nepochybně přístup již dříve. Časová osa jen potvrzuje, že Playdead v průběhu vývoje své hry pravděpodobně provedl dramatické změny, možná dokonce několikrát úplně změnil engine.

Důležité však nyní je, že sci-fi hra s otevřeným světem od Playdead je podle všeho projektem běžícím na Unreal Engine 5. Možnosti Unreal Enginu 5 byly zatím jen naznačeny, takže očekávání u nové hry od Playdead budou velmi vysoká. Vzhledem k tomu, co Playdead dokázal s Limbo a Inside, je na tato vysoká očekávání dobře připraven.¨

Třetí hra od Playdead je v současné době ve vývoji.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn