Pokeši úvodka

Pokémon Legends Arceus vyjde už příští rok

28. 2. 2021
Zdroj náhledu: https://www.nintendo.co.uk/

Jste-li velkým fanouškem světa pokémonů, určitě vás potěší nová připravovaná hra s názvem Pokémon Legends Arceus, na kterou se můžeme těšit začátkem roku 2022 na Nintendo Switch. Pojďme si tento titul přiblížit.

Nový odvážný směr

Pokémon Legends Arceus podle tvůrců zůstává základem věrný svým předchůdcům, ale zároveň přináší nové akční RPG prvky. Abyste dokončili první pokédex regionu Sinnoh, ve kterém se tento díl odehrává, budete muset prozkoumávat rozlehlý otevřený svět, hledat a samozřejmě i chytat divoké pokémony, abyste se o nich něco dozvěděli. Zatím nejsou žádné informace o aktivitách, které by se mohli ve světě dělat. 

Chyťte si svého pokémona

Samotné chytání pokémonů budete moci provádět dvěma způsoby. Za prvé, můžete vybraného pokémona nejdříve pozorovat, abyste se poučili o jeho chování, než se rozhodnete pro chycení. Posléze se k němu opatrně přiblížíte, zaměříte a hodíte svůj pokéball. Nakonec už jen čekáte a modlíte se, aby se pokémon chytil a z pokéballu vám nevyskočil.

Zdroj: nintendo

Za druhé můžete využívat své již chycené pokémony, které necháte s těmi divokými bojovat. Svému pokémonovi budete samozřejmě velet a dávat rozkazy, jaké útoky má použít. Jakmile soupeře porazíte, stačí ho klasicky chytit do vašeho pokéballu. Tady už se nemusíte bát, že by vám z něj vyskočil.

Příběh se odehrává ještě před Pokémon Diamond a Pokémon Pearl

Příběh Pokémon Legends Arceus se odehrává v době, kdy ještě neexistovali trenéři ani Pokémon League. Co má zdejší region Sinnoh dělat unikátním oproti tomu, který můžete znát z předešlých dílů Pokémon Diamond a Pokémon Pearl, je to, že zde pokémoni žijí volně v divoké a drsné přírodě. Příběh se má točit kolem pokémona Arceuse, který údajně formoval vše, co na tomto světě je. A jak je Arceus spojen s vaší cestou, to už si budete muset zjistit sami během vašeho dobrodružství.  Samotný pokéball, na který jsme dnes zvyklí, bude ve hře nahrazen starším modelem. Tyto druhy byly vyráběny převážně ze dřeva a při úspěšném chycení pokémona z jeho vrcholu vyšla pára.

Zdroj: nintendo

Než započnete vaše dobrodružství v Pokémon Legends Arceus, budete si moci vybrat ze tří pokémonů jednoho, který vás bude doprovázet. Bohužel nejsou žádné informace o tom, jestli s ním budete během svých cest nějakým způsobem interagovat – krmit ho, společně s ním trénovat nebo si nějakým způsobem hrát apod. Prvního společníka si tak budete moci zvolit mezi Rowletem, Cyndaquilem nebo Oshawottem.

Pokémon Legends Arceus si můžete už předobjednat

Tento titul si můžete zatím předobjednat ze stránky Xzone za 1 549 Kč. Hra bohužel vychází až na začátku příštího roku, ale už teď ji budeme nadále sledovat a přinášet nové aktualizované informace. Zatím si musíme vystačit s Pokémon Go a New Pokémon Snap co vychází 30. dubna, tak zatím lovu zdar.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.