Like a Dragon Ishin! – neštvi samuraje

Nový trailer na Like a Dragon: Ishin! prezentuje čtyři bojové styly

4. 12. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Like a Dragon: Ishin!, napjatě očekávaný remake samurajského spin-offu série na Západě dříve známé jako Yakuza, se prezentuje novým trailerem. Ten tentokrát představuje čtyři různé bojové styly, které mohou hráči používat.

Sakamoto Ryoma, hlavní hrdina hry inspirovaný reálnou historickou postavou a zároveň alter ego oblíbeného Kiryua z ústřední série, může s nepřáteli bojovat stylem šermíře (Swordsman), pistolníka (Gunman), bitkaře (Brawler) a nebo se může stát „divokým tanečníkem“ (Wild Dancer) a používat spektakulární bojové umění inspirované hongkongskými akčními filmy.

Zatímco chladné zbraně jsou v lidovém povědomí se samuraji pevně spojené, užití střelných zbraní možná některé hráče překvapí, protože popkultura stvořila mýtus o tom, že se samurajové puškám a pistolím vyhýbali jako zbraním, s nimiž nejde bojovat dostatečně osobně a čestně.

Like a Dragon: Ishin! je remakem de facto stejnojmenné hry z roku 2014, která však vyšla pouze na japonském trhu a s japonskou jazykovou lokalizací. Dějově je vsazená na samotný konec feudálního období Edo, po němž následovalo reformní období Meidži (japonsky Meidži išiin, odtud název hry), které z Japonska udělalo moderní stát.

Hra je poháněná Unreal Enginem 4, což ji odlišuje od předchozích dílů série postavených na proprietárních technologiích. Vydání je naplánováno na 21. února 2023, přičemž těšit se mohou majitelé počítačů či posledních dvou generací konzolí Xbox a PlayStation.

Miroslav Libicher

S videohrami má zkušenosti už více než čtvrt století. Začínal u klasik pro DOS a arkádových automatů na poutích. Ačkoli se dlouho vyhýbal konzolím, preferuje spíše akčnější druhy her a příliš si nerozumí s multiplayerovými a kompetitivními tituly. Zajímá ho herní historie v různých světových regionech. Na hry přitom nahlíží především jako na kulturní artefakty, jejichž hlavním cílem je poskytovat hráčům nové zkušenosti a vyvolávat emoce.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.