7 tipů, jak se zlepšit v PUBG Battlegrounds

Oblíbená battle royale střílečka PUBG: BATTLEGROUNDS dostane příští rok svůj spin-off

24. 11. 2023
Zdroj náhledu: Krafton

Vývojářské studio Krafton, stojící za extrémně úspěšným počinem PUBG: BATTLEGROUNDS (dříve pod názvem PlayerUnknown's Battlegrounds), ve své finanční správě oznámilo novou hru ze stejnojmenné série. Nepůjde ale o přímé pokračování, nýbrž o spin-off s pravděpodobným názvem PUBG: BLACK BUDGET. V současnosti je tento projekt označován pod kódem „Project Black Budget“. Mělo by se jednat o tzv. extrakční střílečku, což znamená trochu jiný typ střílečky, než jakým je původní PUBG. Konkurentem pro spin-off bude především hra Escape From Tarkov. Plánované datum vydání je v druhé polovině roku 2024. 

Hlavním tahounem „Project Black Budget“ budou PvPvE přestřelky na různých sandboxových mapách, které se v poslední době staly populární v mnoha hrách. Podle informací by měl mít nový titul od vývojářského studia Krafton nejblíže k Escape From Tarkov nebo režimu DMZ z Call of Duty Warzone, s nimiž bude Black Budget pravděpodobně v blízké konkurenci. Bohužel, více informací nám vývojáři neposkytli, avšak očekáváme, že další detaily se dozvíme co nevidět. Jak už bylo řečeno, plánované vydání je druhá polovina příštího roku, přičemž objevit by se titul měl jak na PC, tak i na většině současných konzolí. Bezpochyby očekáváme vydání na Playstation 5 a Xbox Series X/S a dost možná i na mobilní platformy. Uvidíme, zdali bude spin-off úspěšný a jestli dokáže být stejně populární, jako bylo PUBG: BATTLEGROUNDS v době své největší slávy. Jen dodejme, že původně byla hra placená. Později se Krafton rozhodl nabídnout tento kousek jako free-to-play, k čemuž se dříve rozhodlo i Valve se svým Counter-Strike: Global Offensive (nyní jako Counter-Strike 2).

Nová finanční zpráva ale nehovoří jen o novém projektu z univerza PUBG. V náhledu můžeme vidět i zmínku o nové Subnautice, o které jsme psali v minulých dnech, a o projektu „Project Gold Rush“. Obě hry jsou v plánu s vydáním v roce 2025, pravděpodobně v první polovině.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.