Subnautica 3 – náhled

Subnautica 3 by měla vyjít začátkem roku 2025

23. 11. 2023
Zdroj náhledu: Unknown Worlds Entertainment

V roce 2014 v předběžném přístupu vyšla jedna z nejlepších survivalových her své doby, nesoucí název Subnautica. Jsem si téměř jistá, že ji znáte snad všichni, jelikož se vážně jednalo a stále jedná o kvalitní počin zasazený v krásném, zato nebezpečném podmořském světě. Nebylo tedy překvapením, že po takovém úspěchu jsme se dočkali sequelu s názvem Subnautica: Below Zero. Tento díl také vyšel v předběžném přístupu, a to v roce 2019. Studio Unknown Worlds Entertainment se i u druhého dílu setkalo se spokojeností a hráči nenápadně začali vyhlížet třetí díl.

Minulý rok v dubnu studio oznámilo na svém Twitteru, že hledají nového člena do svého týmu, konkrétně narativního designéra, který by na tomto pokračování pracoval. V tu dobu tedy již bylo jisté, že pokračování této herní série se dočkáme, nicméně oficiální název ještě známý nebyl a stále bohužel není. Fanoušci jej označují jakožto Subnautica 3.

Subnautica 3 by dle finanční zprávy od vydavatele Krafton měla vyjít někdy v první polovině roku 2025. Předběžného přístupu se dočkáme třeba i dříve, avšak to jsou pouhé spekulace. Zatím ani není jisté, zda titul nejdříve vyjde v early accessu, či nikoliv.

Co vše nám přinese Subnautica 3? O tom zatím žádné informace bohužel nejsou, nicméně v roce 2021 studio prozradilo, že mají zájem vytvořit větší sequel než Below Zero a také možná přehodnotí přidání multiplayeru. Já osobně bych možnost multiplayeru velice přivítala, jelikož s přáteli je pro mě jakákoliv hra hned o trochu zábavnější.

Adéla Pfefrová

Od útlého dětství sledovala staršího bratra, jak hraje hry. A nakonec se to i pro ni stalo její vášní. V současné době téměř každý den ztrácí své nervy u hry Counter-Strike: Global Offensive, kterou hraje dlouhých 5 let. Její slabostí jsou rozhodně survival hry, jako například The Long Dark nebo The Forest. Svojí povahou je extrovert, když zrovna nesedí u her nebo seriálů, ráda poznává nové lidi a věnuje všechen svůj volný čas svým přátelům a rodině.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.