Leviathan – expozice Londýn

Obří sekera Leviathan dopadla na Londýn

31. 1. 2023
Zdroj náhledu: @PlayStationUK

Marketing je jedno z odvětví, které nabízí poměrně volnou ruku otevřenou všemožným a nemožným nápadům na to, se zviditelnit. Společnost Sony se v poslední době dostává do popředí nejen díky úspěchu videohry God of War Ragnarök či přípravám vydání PlayStation VR2, ale zároveň se jí podařilo vyřešit problémy s nedostatkem nejnovějších konzolí a po naskladnění usiluje o co nejlepší prodeje. Není pochyb, že by se tato expozice dala jednoznačně považovat za promyšlený marketingový tah, a jak je vidět, šíří se světem neskutečnou rychlostí. Kratova ikonická sekera Leviathan totiž přistála v Londýně poblíž nejnavštěvovanějších památek, jako je Big Ben a London Eye. Sekera je přesnou replikou legendární zbraně boha války, dalo by se říct 1 : 1, tedy až na tu velikost.

Twitterový účet PlayStation UK oznámil „aktuální zpráva – v Londýně byla spatřena obří sekera Leviathan“. Sekera je zaseklá v popraskané zemi, z níž vychází ledová mlha, nechybí svítící runové symboly, rytiny a další detaily. Jako by té skutečné z oka vypadla. Celé expozice je však obehnána bezpečnostními páskami s přistavenou novinářskou dodávkou. Vše samozřejmě nese logo PlayStationu 5. Není stoprocentně jisté, do kdy expozice v Londýně zůstane, ale další z příspěvků stejného twitterového účtu říká „odborníci předpokládají, že sekera zmizí do úterního večera“. Pokud zvažujete osobní návštěvu, rozhodně na nic nečekejte, ale nepokoušejte sekeru zvednout nebo si ji odnést domů do sbírky, Kratos by se mohl zlobit. Pod hashtagem #LivefromPS5 najdete více.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.