God of War – Logo

Odložení God of War na příští rok a budoucnost PS4

3. 6. 2021
Zdroj náhledu: PlayStation

Další díl úspěšné série God of War byl bohužel odložen na příští rok 2022. Titul byl primárně určen pro PS5 a měl být původně vydán během letošního roku. V rozhovoru pro oficiální blog šéf PlayStation Studios, Hermen Hulst, tuto informaci potvrdil a vysvětluje odložení: „V současnosti máme ve vývoji hned dvě opravdu velké příběhové hry – Horizon Forbidden West a God of War, oba tituly jsou velmi náročné na výkon a talent našich zaměstnanců. Co se ale Horizonu týče, jsme opravdu na dobré cestě, aby mohl vyjít koncem letošního roku.“ “S tímto jsme museli něco udělat. Nemůžeme ohrozit jak kvalitu našich titulů, tak ani zdraví a blahobyt našeho skvělého týmu. God of War byl projekt, který byl zahájen o něco později. Proto jsme se ho rozhodli posunout na příští rok, abychom zajistili, že Studio Santa Monica dokáže dodat úžasnou hru, kterou chceme všichni hrát.”

 Už delší dobu jsme v redakci měli pochybnosti o tom, že bychom si ještě letos zahráli nové Kratosovo dobrodružství, proto pro nás zpráva o jeho odložení není takovým překvapením. Aspoň můžeme být ale rádi, že nám Santa Monica dala konečně nějakou zpětnou vazbu a oficiálně víme, jak na tom Kratos je.

Padly otázky ohledně budoucnosti PS4 a PC

Na otázku ohledně  vývoje her pro PS4 odpověděl Hults následovně: 

„Nemůžeme přece vytvořit komunitu s více než 110 miliony majiteli PlayStation 4 a následně ji opustit. Myslím si, že by to byla špatná zpráva pro fanoušky i pro náš byznys.“ „Tam, kde to dává smysl, se budeme zabývat možností vydat hru na PS4 a PS5. To se týká Horizonu, dalšího God of War i Gran Turisma 7. Pokud si tyto hry budou chtít zahrát i majitelé PS4, budou moct.“ 

Otázka ohledně budoucnosti pro PC: 

„Plánování ohledně PC je stále brzy. Horizon Zero Dawn byl velmi úspěšný. To ukazuje, že i u hráčů mimo ekosystém PlayStation je chuť  vyzkoušet úžasné portfolio her, které si fanoušci PlayStation už léta užívají.“ „Chci ale zdůraznit, že PlayStation bude stále tím nejlepším místem pro hraní našich titulů. Vážíme si však počítačových hráčů a budeme i nadále hledat správnou dobu pro vydání každé hry. Bend Studio vydalo PC verzi Days Gone 18. května. Je to tedy asi dva roky po vydání na PS4.“ „Doufám, že si tento titul může a bude užívat nová skupina fanoušků. A to je náš cíl – chceme oslovit nové hráče, kteří dosud nezažili skvělé příběhy, postavy a světy, které jsme vytvořili. Vydání her na PC ale nikdy nepřijde na úkor budování vzrušující řady skvělých konzolových her.“

Zdroj: blog.playstation

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.