MATCHO titulka

Oficiálně představena nová česká střílečka MATCHO

1. 4. 2022
Zdroj náhledu: Fiolasoft

Fiolasoft vydal trailer ke své nové hře MATCHO. Vedle traileru se dozvídáme mnoho informací z oficiálních webových stránek této připravované hry.

Studio Fiolasoft, těsně spojené s naším konkurenčním magazínem Indian, se ve světě proslavilo úspěšnou 2D plošinovkou Blackhole. MATCHO se snaží navázat na tento úspěch, přičemž tentokrát nás čeká plně trojrozměrná FPS slibující inovativní mechaniky se systémem „spoj tři“. Půjde o způsob boje s mimozemskými brouky.

Hlavní postava hry jménem Max trpí od dětství zvláštní nemocí, jež se projevuje nekontrolovatelnými výbuchy destruktivní energie. Když podivní brouci zaútočí na Zemi, tým pečující o Maxe zjistí nejen to, že na ně nefungují konvenční zbraně (ve hře tedy nečekejte brokovnici nebo BFG), ale že rezonují s energií Maxovy nemoci. Max se tak rázem stává hrdinou, na jehož bedrech je záchrana Země, neboť je jediný, kdo je schopen s brouky bojovat.

Fiolasoft slibuje důraz na vyprávění, kde bychom se měli dočkat i nelinearity a většího množství konců, což je na podobnou hru poměrně neobvyklé. Kromě toho nás láká na kvalitní grafické zpracování v Unreal Engine (připomínající nicméně stylizací animovaný film), originální hudbu od Vojty Šimana nebo kompletní anglický i český dabing (čeští herci zatím nebyli zveřejněni, zato mezinárodní verze se honosí známými jmény, např. Alex Gross jako hlavní postava).

MATCH-3 FPS

Jak už bylo řečeno, MATCHO nabídne inovativní prvky, takže můžeme očekávat netradiční střílečku založenou hlavně na systému spojování nepřátel stejné barvy, rychlém rozhodování a vytváření komb. Vedle „frenetické“ akce nás má čekat i strategie, dočkáme se tedy vlastně spojení různých žánrů. Kromě toho bude hra obsahovat systém parkouru s wallruny, dvojitými skoky apod.

Vedle singleplayerové kampaně nabídne hra i režimy pro více hráčů, včetně PvP a PvE. Také nás čeká Endless Mode.

Hra vyjde na PC i aktuální generaci konzolí (PS5 a Xbox Series X/S), Switch zatím potvrzen nebyl.

Z dosavadních záběrů to vypadá, že inovativní gameplay MATCHO by mohl opravdu fungovat. Přejeme tedy Fiolasoftu hodně štěstí a těšíme se, že někdy ke konci roku 2022 nebo na začátku 2023 si budeme moci MATCHO zahrát.

Zdeněk Samec

Zdeněk rád hrál hry už od dětství. Na gymnáziu spolu se spolužáky vytvářel vlastní hry v GameMakeru. Po menší přestávce se ke hraní vrátil a teď je to jeho hlavní koníček. Jeho vášní jsou hlavně AAA hry s propracovanou grafikou. Rád se vrací i ke starším hrám. Za nejlepší hru všech dob považuje sérii Half-Life, má slabost i pro hry od Blizzardu. V GP by rád pokrýval hardwarovou sekci a přispíval recenzemi a úvahami. Jeho zájmem je i zvláště západní filosofie, klasická řečtina a latina, které studoval na Filozofické fakultě UK.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.