Bionicle – Úvod

Ohlášena fanouškovská hra ze světa Bionicle

11. 8. 2021
Zdroj náhledu: TeamKanohi

Bionicle byla velice úspěšná série stavebnic společnosti LEGO. Kromě inovativního systému konstrukce figurek nabídla také překvapivě rozsáhlý příběh, a i proto se za devět let svého trvání (2001–2010) stala jednou z nejznámějších originálních značek Lega. Tvořily ji nejen samotné stavebnice a herní sety, ale také množství jiných médií, jako byly knihy, komiksy, filmy a videohry. Není tedy divu, že tento fenomén má dodnes stále velké množství příznivců, kteří na původní svět navazují svými vlastními projekty. Včera, 10. 8. (tzv. BIO Day, neoficiální den Bionicle), byla ke kulatému výročí dvaceti let série oznámena připravovaná nová fanouškovská hra s názvem Bionicle: Masks of Power.

Nový pohled do starého světa

Za tímto projektem stojí studio Team Kanohi, které na něm dle svých slov pracuje už šestým rokem. První trailer ukazuje tropický ostrov Mata Nui obývaný biomechanickými stvořeními složenými z legových kostek; design prostředí i jeho obyvatel je velice věrný oficiální předloze. Stejně tak hratelnost bude rozdělena mezi šest bojovníků Toa, kteří budou využívat dvanácti různých masek pro získání nových schopností. Žánrově má hra být adventurou s otevřeným světem a prvky platformingu, příběh pak bude adaptací toho původního – jako jeden z hrdinů budete chránit vesničany před temným zlem, které ohrožuje celý ostrov. Celá hra poběží na Unreal Enginu 4.
Společnost LEGO dala vývojářům zelenou, a tak už je teď vše jen v jejich rukou.

Zdroj: masksofpower.com

Datum vydání Bionicle: Masks of Power zatím není známo, ale hra má už svou stránku na Steamu, kde následně bude zdarma ke stažení. V současné době se lze alespoň přihlásit k odběru novinek, případně si ji přidat na seznam přání. 

Pokud nemáte dost…

Dalším nadějným fanouškovským projektem je Bionicle: Quest for Mata Nui, jehož trailer vydaný v dubnu 2020 vzbudil široký ohlas napříč herní scénou. Grafika je zejména na poměry nezávislých her špičková a ukázky soubojového systému slibují skvělou akci.
Ačkoliv vývojáři nechtějí předčasně oznamovat datum vydání, na svůj kanál na Youtube průběžně umisťují nová videa. Kromě něj funguje také jejich oficiální účet na Twitteru. Stejně jako předchozí hra, i tato bude (z právních důvodů) po svém dokončení dostupná zcela zdarma.

V neposlední řadě pak existuje i Bionicle: The Legend of Mata Nui, což je původní oficiální 3D adventura z roku 2001. Její vývoj byl sice ještě před vydáním zastaven, ale vývojáři z Litestone Studios momentálně pracují na dokončení jejích uniklých alfa a beta verzí. Třebaže hra ještě zdaleka není hotová, její nejnovější build i tak přinese pár hodin té správné retro zábavy. Aktuality o tomto projektu lze sledovat zde.

Jan Pinc

Korektor, kterého občas políbí múza. Jeho specialitou jsou hry příliš staré, nudné, obskurní nebo bizarní na to, aby kohokoliv zajímaly. Je vášnivým lovcem achievementů a rád vše dohrává na 100 %. Zbožňuje české lokalizace, alespoň tedy ty povedené. Po nocích stále ještě oplakává Adobe Flash Player a svoje stařičké PSP.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.