Prince of Persia The Lost Crown – Summer Game Fest

Oznámen zbrusu nový 2D Prince of Persia: The Lost Crown

9. 6. 2023
Zdroj náhledu: Ubisoft

Summer Game Fest 2023 zahájilo působivé a nečekané oznámení. Remake hry Prince of Persia: The Sands of Time je stále ve vývoji, ale Prince of Persia: The Lost Crown je zcela nový titul, který má o něco blíže k původním 2D kořenům Prince.

Hra ukázala působivou kombinaci efektních soubojů a rychlé plošinovky. Hlavní hrdina, který se historicky vždy jmenoval jen Princ, vypadá trochu jako jeho iterace ze hry The Sands of Time, ale jinak se zdá, že jde o zcela novou postavu jménem Sargon. Co se týče příběhu, v tiskové zprávě ke hře se píše: „V tomto zbrusu novém dobrodružství se hráči vtělí do Sargona, mladého, nadaného bojovníka, člena elitní skupiny zvané Nesmrtelní. Když budou vysláni na záchranu prince Ghassana, prozkoumají horu Qaf, kdysi podivuhodné místo, nyní prokleté a nepřátelské. Sargon a jeho bratři ve zbrani brzy zjistí, že samotný čas bude zrádným nepřítelem a že je třeba obnovit rovnováhu světa.“

Prince of Persia: The Lost Crown vychází 18. ledna na Switch, PlayStation 5 a 4, Xbox Series X/S a Xbox One, Amazon Luna a PC prostřednictvím Epic Games Store a Ubisoft Store. Ubisoft slibuje, že více informací prozradí během pondělního streamu.

František Hampl

K prvním hrám přičuchl už ve školce, ale do hraní ho pořádně až na základce vtáhla první Mafie, druzí simíci a třetí Heroes of Might and Magic. Hry ho od té doby nepustily, PC velice rychle doplnil „PSPéčkem“, od kterého přesedlal k větším konzolím, a dnes už je hrdým konzolistou. Jeho hlavním zájmem jsou příběhové adventury a RPGčka, ale nepohrdne ani dobrou strategií či karetkou. Pokud nepřebývá ve svém hráčském doupěti plném Lega a deskovek, tráví nejvíce času v kině a na farmačce.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.