Friday the 13th The Game – úvodka

Osud Friday the 13th: The Game visí na vlásku

9. 6. 2023
Zdroj náhledu: IllFonic

Pamatujete si ještě na rok 2017? Takřka před šesti lety se na scéně objevila hororová kooperativní hra Friday the 13th: The Game a doslova ihned začala těžit ze spojení s velice oblíbeným Jasonem Voorheesem v hlavní roli. Příval nadšených hráčů však nevydržel navždy a hra si zkrátka nedokázala udržet konzistentní komunitu. Kromě pár občasných výkyvů u titulu tráví čas pár stovek hráčů denně. I pro ně přichází nepříjemná zpráva. Vývojáři oznámili, že Friday the 13th: The Game bude s koncem tohoto kalendářního roku stažen z prodeje. Důvodem takového nelehkého rozhodnutí je ukončení lhůty licenční smlouvy, kterou se vzhledem k nízké aktivitě hráčů jednoduše nevyplatí prodlužovat. Licence oficiálně končí 31. prosince 2023. S tímto datem hra zároveň zmizí ze všech obchodů.

Vlastníci titulu o něj samozřejmě nepřijdou, ale protože se jedná o online projekt, je otázka, jak dlouho bude pokračovat podpora serverů hry stažené z prodeje. Oznámení rovněž informovalo, že servery zůstanou aktivní alespoň další rok, to je do 31. prosince 2024. Poté už je ve hvězdách, zda se tvůrci rozhodnou v tom pokračovat, nebo servery nadobro vypnou. Pokud jste si titul ještě nestihli vyzkoušet, máte příležitost jej na všech platformách už brzy zakoupit za výhodnou cenu 4,99 USD. Než bude Friday the 13th: The Game odstraněn z obchodů, zbývá ještě několik měsíců na to, Jasona pořádně prohnat a pobít pár opilých teenagerů.

„Nastal čas. Naše licence na hru Friday the 13th: The Game vyprší 31. prosince 2023. K tomuto datu již nebude hra k dispozici k prodeji, a to jak ve fyzické, tak v digitální podobě.Titul však bude fungovat minimálně do 31. prosince 2024, pokud ho již vlastníte. V této době jsme se rozhodli snížit cenu na 4,99 USD za základní hru a 0,99 USD za každý kus obsahu DLC. Za tuto cenu budeme titul a obsah nabízet až do jeho stažení z digitálních/fyzických obchodů 31. prosince 2023.Rádi bychom poděkovali naší komunitě za oddanost, kterou projevila hře Friday the 13th: The Game a společnosti Gun Interactive jako celku. Jsme rádi, že hra bude žít ještě nějakou dobu a že si ji budou moci nadále užívat všichni, kteří ji již vlastní.“

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.