God of War – drak

PC verze her od Sony by letos mohly vydělat kolem 300 milionů dolarů

29. 5. 2022
Zdroj náhledu: Playstation

Ve fiskálním roce 2021 utržilo Sony za PC verze přibližně 80 milionů dolarů. Letos má být tato částka o dost vyšší, investoři očekávají zisk až 300 milionů dolarů.

Days Gone - Deacon na lovu

Přinést původní exkluzivity z Playstationu na další platformy se zřejmě společnosti Sony opravdu vyplatilo. V roce 2020, kdy na počítače vyšel Horizon: Zero Dawn, tento technologický gigant utržil 35 milionů dolarů. O rok později, v roce 2021, to bylo díky dalším exkluzivitám kolem 80 milionů dolarů, což vypovídá o tom, že tyto hry jsou velmi žádané i u hráčů, co konzoli Playstation nevlastní.

Co se pak týče konkrétních her od Sony, Horizon: Zero Dawn do dnešních dnů prodal na PC kolem 2 398 000 kopií s celkovým výdělkem 60 milionů dolarů. V případě Days Gone to prozatím je 852 000 prodaných kopií, jež dohromady vydělaly přibližně 22,7 milionů dolarů. Poslední velký titul, God of War, se může chlubit 971 000 prodanými kusy, což v tržbách dělá okolo 26,2 milionů dolarů. Z celkového pohledu tedy nemůžeme vůbec pochybovat o tom, že se v budoucnu dočkáme dalších exkluzivit z Playstationu, které na PC vyjdou. Prezident divize prozradil, že do konce roku 2025 by se polovina nových her od Sony měla dostat i na PC, a dokonce se v poslední době mluví i o podpoře mobilních zařízení.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.