ps plus únor náhledovka

Divize Playstation uzavře studio PixelOpus

7. 5. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Malé studio PixelOpus zodpovědné za exkluzivity Entwined a Concrete Genie zavře vrátka už za necelý měsíc, konkrétně 2. června.

„Vážení přátelé, naše dobrodružství ve studio PixelOpus končí,“ tak zní oficiální prohlášení, které tvůrci zveřejnili na svém Twitteru. Zároveň v něm děkují všem fanouškům a hráčům za podporu. PixelOpus bylo docela malým studiem, které spadalo pod značku Playstation, a mohlo se chlubit například povedenou akční adventurou Conrete Genie, která vyšla v roce 2019 exkluzivně pro Playstation 4. Na další projekty však nedojde, byť vývojáři pracovali na nové hře, kterou měl pohánět nový Unreal Engine 5. Sony, potažmo jeho divize Playstation, se totiž rozhodla, že k 2. červnu letošního roku studio PixelOpus zavírá. Nějaké bližší detaily nejsou známy, avšak samotné Sony tvrdí, že uzavření je čistě obchodní a finanční záležitostí. Pravděpodobně se tak rozhodlo na základě finančních výsledků.

Studio PixelOpus bylo založeno v roce 2014 a zaměstnávalo okolo 20 lidí. Jedná se tak o poměrně malý tým v jeho portfoliu, který divizi Playstation nijak chybět nebude. Otázka ovšem je, zdali někdo převezme onen projekt, na kterém studio pracovalo, nebo jej můžeme tímto označit za zrušený. Jen doplníme, že nová hra měla být exkluzivitou pro Playstation 5.

Tagy:

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.