Gwent

Po stopách Geralta, podívejte se na zmapované zaklínačovy cesty

15. 6. 2022
Zdroj náhledu: IGDB.com

Když vyšel projekt ohledně celé mapy světa Zaklínače, šel jsem do kolen. Nyní je tu další mapa, která je založena na výzkumu univerzity ve Varšavě a jmenuje se poeticky Po stopách Geralta. Z velké části byla vytvořena podle mapy pracovníků katedry politické a historické geografie na katedře geografie a regionalistiky Varšavské univerzity, stejně jako s pomocí dalších fanouškovských map a oficiálních map z CD Project RED.

Tyto nové mapy obsahují všechny geografické i časové lokace, jak Geralt cestoval jako zaklínač po zemích Severních království až k Nilfgaardu. Uvidíme tak cesty po Aedirnu, Kaedwenu, Lyrii, Rivii, Redanii, Cidaris, Verdenu, Skellige, Soddenu, Cintře a Toussaintu až po jižní Ebbing.

Mapy ukazují Geraltovo cestování jak v knihách, tak ve hrách, a já osobně musím říct, že je to naprosto perfektní práce. V mapách se navíc berou skutečně pouze události, které proběhly v knihách nebo hrách, nejsou v nich ukázány zdroje ze třetích stran, což jenom zdůrazňuje jejich preciznost. Ale jak sám autor říká, mapy nejsou vědecky přesné, jsou vytvořeny pro zábavu.

Zdroj: Behance.net

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.