Pokemon Go - Cover

Pokémon GO pomáhá lidem

2. 3. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Jeden z fanoušků hry Pokémon GO nedávno oznámil, že díky fyzickým aktivitám ve hře přestal kouřit. Pokémon GO je populární mobilní hra, jejíž fanoušci se nejen baví chytáním a bojem s Pokémony, ale mohou se také věnovat fyzické aktivitě.

Pokémon GO byl představen jako aktivní hra s mnoha sociálními aspekty. Vývojáři hry (Niantic) vyzývají hráče, aby se vydávali na výlety a chytali různé Pokémony rozeseté po celém světě. Protože do Pokémon GO pravidelně přibývají noví Pokémoni, fanoušci se často musejí vydávat na těžko dostupná místa pěšky, aby tyto nové úlovky našli. Niantic také vyzývá fanoušky, aby se připojili k týmu a společně dobývali tělocvičny rozprostřené po celé oblasti. Tyto tělocvičny a PokéStopy jsou neustále aktualizovány a přidávány do světa Pokémon GO, aby hráče odměňovaly různými předměty a zážitky. Jedním z nich je pokémoní vejce, ze kterého se může vylíhnout pouze tehdy, pokud urazíte určitou vzdálenost. Nejkratší úsek, který musíte ujít, je 2 km, tedy něco málo přes míli, a nejdelší úsek je 12 km, tedy něco málo přes sedm mil. I tento aspekt vybízí hráče k tomu, aby vyrazili ven a procházeli se.

Uživatel izmirnights se na Redditu podělil o svůj osobní úspěch – díky Pokémon GO přestal kouřit. Ve svém příspěvku se svěřuje, že se šest let pokoušel přestat s nikotinem, ale nepodařilo se mu to. Během hraní Pokémon GO začal každý den chodit pěšky nebo jezdit na kole. To mu umožnilo dostat nikotin z těla na tak dlouho, že dokázal přestat kouřit. Poděkoval také společnosti Niantic za vývoj hry. V komentářích k tomuto příspěvku se objevilo mnoho povzbudivých a laskavých slov na adresu autora. Někteří se dokonce podělili o své zkušenosti a tipy a triky, které jim pomohly zůstat bez nikotinu.

Gratulujeme izmirnights a všem, kteří dokázali bojovat s touto závislostí a vyhrát. Samozřejmě, není to jedna z nejtěžších závislostí na světě, ale stále jsou mezi námi lidé, co to zkouší, ale nedokážou to dotáhnout do konce. Podobně laděných her už bylo několik, ale nikdy nemohly konkurovat hře Pokémon GO. Důvodem mohou být různé chyby, nedostatky nebo minimální či téměř nulová hratelnost. Posledním mobilním titulem, o kterém si mnozí mysleli, že by mohl projektu od Nianticu konkurovat, je The Witcher: Monster Slayer. Bohužel ani tato hra zatím nesplnila očekávání svých hráčů, ale kdo ví, třeba nás Zaklínač přece jen překvapí.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.