Polda 7 - JZD

Polda 8 zahájil kampaň na HitHitu

13. 3. 2024
Zdroj náhledu: Zima Software

Vývojáři ze Zima Software odhalili další díl slavné detektivní série Polda, která si získala srdce tisíců českých a slovenských fanoušků. Po vydaném sedmém díle Polda 7 z roku 2022 nás tak čeká další, a bohužel již poslední dobrodružství, s poldou Pankrácem v roli Luďka Soboty. S oznámením spustili vývojáři také kampaň na platformě HitHit, kde prosí fanoušky o částku 1 088 888 Kč.

Pankrác bude v Poldovi 8 unesen ze své rodné vesničky v Lupanech a vám nezbude nic jiného než se jej vydat hledat. Ano, Pankrác nebude jedinou hratelnou postavou, a stejně jako v předchozím Poldovi 7 vám bude společnost dělat také Monika. Kromě toho bychom se měli dočkat ještě další, zbrusu nové postavy, a point-and-click adventura Polda 8 by tak měla dohromady nabídnout celkem tři hratelné hrdiny. Zároveň bylo oznámeno, že bohužel půjde o poslední díl s poldou Pankrácem. Důvodem k tomuto rozhodnutí je vysoký věk hlavního dabéra Luďka Soboty, kterého již dabing hodně vyčerpává. Uvidíme tedy, jestli Polda 8 bude úplně posledním dílem celé série, nebo mají vývojáři v plánu i eventuálního Poldu 9, avšak s jiným hlavním hrdinou. 

Jak už je v kampaních na HitHitu zvykem, každý přispěvatel obdrží jistou odměnu za svůj finanční podíl na vývoji. Odměna, která vám zajistí elektronickou kopii hry Polda 8, vyjde na 449 Kč, což je podle našeho názoru docela nízká částka. Pokud byste chtěli krabicovou verzi, tu vývojáři nabízí za příspěvek 699 Kč. Součástí odměn jsou i různé limitované a sběratelské edice, které se však pohybují na mnohem vyšších částkách. BigBox edice vyjde na 1 299 Kč a její limitovaná verze na 2 499 Kč. K dispozici jsou i odměny typu nadabování vedlejší postavy či pro fajnšmekry dokonce možnost vytvoření postavy dle vaší fotografie. Pokud byste ve hře chtěli svoji vlastní postavu, připravte si částku 79 999 Kč. Kromě nového dílu byl studiem Zima Software nedávno vydán také Polda 2 remástr.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.