PositronX – Vesmírná řežba ve stylu DOOMa

Share on facebook
Sdilet
Share on twitter
Sdílet
Share on linkedin
Sdílet
Zdroj: ScorpiusGames

Pokud jste dohráli sérii DOOM hledáte další rychlou řežbu, kde budete moci masakrovat jednoho nepřítele za druhým, a k tomu vám bude hrát dobrá metalová či rocková hudba, PositronX je pro vás jako dělaný. Za tímto titulem stojí studio Scorpius Games.

O co vlastně jde?

PositronX je rogue-lite fps akce s rychlým bojem a kreativním pohybem zasazena do vesmírného prostředí. Titul je procedurálně generovaná hra, kde po vaší smrti průběh nebude totožný s tím předchozím.

Děj se odehrává na planetě Kelper, která má být novým domovem lidstva, protože Země předčasně zanikla. Záhy zjistíte, že nic nemůže jít lehce, a místo klidné, obyvatelné planety narazíte na znepřátelené roboty, kteří jsou dychtiví vás zlikvidovat. Váš úkol je tedy jasný, zničit hrozbu a zabrat planetu. Během průchodu pak můžete nalézat kodexy, které vám mají hlouběji nastínit příběh hry, ale většinou v nich nenajdete nic důležitého nebo zajímavého.

PositronX má pestrý arzenál

V PositronX máte celkem sedmnáct zbraní od klasické pistole až po raketomet nebo energetickou pušku. Vám pak čelí dvacet pět různých nepřátel, kteří mají řadu schopností, které proti vám s radostí využijí. Máte tu celkem sedm postav, šest z nich musíte odemknout. Každá má různé schopnosti a zbraně, se kterými budete začínat, ale z nějakého důvodu je vaše počáteční postava jednou z nejsilnějších ve hře. Hratelnost je akční a plynulá, uskakujete svým nepřátelům, uhýbáte jejich střelám a využíváte své schopnosti, jako třeba zpomalení času. Celkový multitasking, který musíte zvládnout, je sám o sobě výzva. Každá místnost je samostatným místem označeným malou mřížkou na mapě.

PositronX, jak jsem již zmínil, je rogue-lite titul – jakmile zemřete, přijdete o veškeré vybavení, které jste měli u sebe. Pokud jste tedy měli např. raketomet, se kterým nepřátele hravě zabíjíte, budete po své smrti doufat, že ho znova naleznete. S tím jsou spojené tzv. implantáty a otisky prstů, které fungují jako power-up, nebo vám přidají pasivní schopnost. Implantáty i otisky prstů se dají vylepšovat. Implantát, který můžete libovolně aktivovat, je například léčení, vyvolání svého klona, teleportace aj. Můžete mít až dva implantáty najednou.

PositronX – výběr charakteru

Implantáty a otisky prstů

Pro lepší představu si můžete zvýšit poškození a rychlost útoku vaší startovací pistole a tak z ní udělat téměř automatickou zbraň. Díky dalším vylepšením se její střely odrazí, aby způsobily větší poškození, nebo se ohnou uprostřed letu, aby zajistily, že vždy zasáhnete své nepřátele. Jakmile dokončíte úroveň, z posledního nepřítele vám spadne loot box, ve kterém najdete tři náhodně vygenerované předměty. Může vám takto padnout i modifikátor zbraní, přes který si lze vylepšit poškození nebo vám dá trochu života, když ho používáte apod.

GP uvozovky

Závěr PosintroX je rychlá, zábavná akce, která vás jen tak neomrzí, a pokud máte rádi hry ve stylu DOOM, Painkiller, Blood a podobně, tak vám určitě tato hra nesmí chybět v knihovně. Na steamu jí můžete zakoupit za 20 €, což je možná trošku vyšší cena vzhledem k obsahu hry. Přesto ji můžeme jen doporučit.

Klady

soundtrack výrazně zlepšuje hratelnost
spousty zbraní a vylepšení
grafické zpracování
zábavná hra

Zápory

mechanika hry není hráči správně vysvětlena
procedurálně generovaný obsah nezapůsobí
absence příběhu
0

Doporučujeme

Share on facebook
Sdilet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn