Kaiju No. 8 The Game - ohlášení

Kaiju No. 8 jako videohra? To si pište!

17. 6. 2024
Zdroj náhledu: Akatsuki Games

Japonci zkrátka milují obrovské příšery vnášející zkázu do jejich domoviny, a obrovské příšery zase naopak milují Japoncům demolovat celá města. Proč by jinak Japonsko bylo natolik oblíbenou destinací takzvaných kaidžú – příšer výškou konkurující vícepatrovým domům? Godzillu nebo King Konga nechte protentokrát stranou, my zde mluvíme o trháku posledních měsíců, a to o Kaiju No. 8. Nakladatelství Crew putování hlavního hrdiny jménem Kafka Hibino teprve nedávno začalo vydávat v českém znění, stejně tak anime adaptace se na naše obrazovky dostala teprve v dubnu letošního roku. Za tak krátkou dobu si však zejména ve světě příběh jednoho starého a tuze zasněného páprdy získal pozornost jako jen málokdo. Dokonce až takovou, že Kaiju No. 8 ohlašuje vlastní videohru v nadupaném traileru.

Za vývoj bude zodpovědné japonské studio Akatsuki Games, jež stojí například za Dragon Ball Z: Dokkan Battle. Přestože první ukázky vypadají nadmíru slibně, očividně je stále příliš brzy fanouškům sdělovat podrobnosti. Videohra Kaiju No. 8: The Game nemá žádné konkrétní datum vydání ani přibližný rok publikace. Jedinou jistotou jsou platformy. Titul má být dostupný prostřednictvím Steamu, Apple App Store a Google Play Store. Bohužel dosud nevíme, jakým stylem chtějí tvůrci přistupovat k hratelnosti – zda půjde o singleplayer, nebo o hru více hráčů. Tak či tak je Kaiju No. 8: The Game sázka na jistotu. V Japonsku se prodalo přes třináct milionů kopií mangy a anime si naprosto podmanilo diváky Crunchyrollu.

Buďme trpěliví a snad se brzy dozvíme víc. V mezičase se se sérií můžete seznámit skrze naše recenze prvního, druhého a také třetího dílu mangy. Trailer najdete také na oficiálních webových stránkách projektu.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.