Tetris

Příběh tvůrce Tetrisu v boji s KGB vypadá fantasticky

21. 2. 2023
Zdroj náhledu: AppleTV

Hru Tetris zná snad každý po celém světě. Víte ale, že než hra vznikla a poté, co vznikla, kolem sebe měla spoustu problémů a jeden velký zajímavý příběh, jenž skončil emigrací jejího tvůrce do Spojených států? Tetris totiž vytvořil sovětský inženýr Alexej Pažitnov. Ten měl však spoustu pletek s tehdejší KGB. Příběh se bude odehrávat především z pohledu Henka Rogerse, což je také herní vývojář, ale spíše obchodník, jenž se vydá do Sovětského Svazu za Pažitnovem, aby hru získal.

Film má na starosti služba Apple TV+, která svou originální tvorbou začíná až neuvěřitelně překvapovat. Ostatně vzpomeňte si na loňské WeCrashed, Blackbird nebo Severance. Stejně jako WeCrashed nebo Blackbird se nechá inspirovat skutečnými událostmi, které si ale trošku přikreslí, aby z toho vznikl pořádný film. Podívejte se na trailer a navnaďte se, protože tohle bude pecka. Na Apple TV+ se film objeví už 31. března 2023.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.