Sonic Frontiers – ostrov

První gameplay Sonic Frontiers více odhaluje svět

3. 6. 2022
Zdroj náhledu: Sega

Sonic Frontiers je pro všechny milovníky modrého ježka jistě velice očekávaným titulem, který nám před pár dny lehce nastínil svou hratelnost v několikasekundovém teaseru. Fanoušci však chtěli víc, a tak nám vývojářský tým konečně dopřává pořádnou ukázku sedmiminutového gameplaye. V něm můžeme vidět dechberoucí svět, kde se široké zelené pláně táhnou z jednoho kraje obrazovky až k tomu druhému, a v kontrastu s jasně modrým nebem jsou lokace přímo kouzelné. Starobylé stavby navíc dodávají celému ostrovu jakýsi tajemný nádech. Gameplay se z větší části zaměřuje na ukázku pohybu po otevřeném světě pomocí všem známých prvků z klasických her se Sonicem – visutých kolejnicových drah, zrychlovacích podložek, vystřelovacích nárazníků aj. Chybět nebudou ani logické hádanky, které zatím nevypadají moc složitě.

Bohužel jsme se nedočkali bližší prezentace soubojového systému, tak snad někdy v budoucnu přijde řada i na něj. Obavy vyvolává samotná rychlost Sonica. Jak víme, tento modrý rychlík má s přehledem dosahovat neskutečné rychlosti, jakmile se do toho opře. Ve videu je ovšem pták ten, kdo nad ním vyhrává… snad to není Sonicova největší rychlost. Přesto je Sonic neustále v pohybu a pocit rychlosti je i díky dobře zvládnuté kameře na hráče valen plnou palbou. Celou atmosféru navíc skvěle doplňuje klidná klavírní hudba v pozadí.

Hra Sonic Frontiers vypadá na první pohled dobře, ale velký svět zatím působí poměrně prázdně na to, aby hráči nabídl i něco víc než pouhé pobíhání po okolí a sbírání zlatých kroužků či dalších předmětů. Doufejme, že se autoři brzy vytasí s další ukázkou, tentokrát věnovanou soubojům a dalším mechanikám. Sonic Frontiers by mělo vyjít koncem tohoto roku – pokud vše půjde hladce – na PC a konzole.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.