Oddworld - Playstation Plus

Digitální obchod PS Store končí na PS3, PS Vita a PSP

30. 3. 2021
 

Po spekulacích, které se objevily před pár dny, se uzavření digitálního obchodu PS Store pro PS3 a PS Vita stane skutečností. Hlavním důvodem pro uzavření je primární zaměření na konzoli nové generace Playstation 5. Stane se tak 2. července 2021 pro Playstation 3 a Playstation Portable a 27. srpna 2021 pro Playstation Vita.

Zdroj: igdb.com

Dobrou zprávou pro uživatele je ta, že veškerý zakoupený obsah bude možné nadále stahovat. Sony dále sděluje, že veškeré peníze, které vám zůstanou v digitálním obchodě, bude nadále možné používat jen pro nákup her na Playstation 4 a Playstation 5.

Oficiální zpráva Sony mimo jiné upřesňuje, k čemu budete mít přístup i po uzavření PS Store pro PS3, PS Vita a PSP.

Funkce, ke kterým budete mít nadále přístup:

- Stále si budete moci stáhnout a hrát dříve zakoupené herní tituly.

- Stále budete mít přístup k mediálnímu obsahu.

- Stále budete moci uplatnit digitální poukázky na hry a na Playstation Plus.

- Stále si budete moci znovu stáhnout a hrát nárokované herní tituly prostřednictvím služby PlayStation Plus, pokud zůstanete členem služby.

Funkce, ke kterým ztratíte přístup:

- Už si nebudete moci koupit digitální obsah PS3, PS Vita a PSP, včetně her a video obsahu.

- Již nebudete moci provádět nákupy ve hrách na systémech PS3, PS Vita a PSP.

- Po uzavření obchodu PlayStation Store a zakoupení funkčnosti těchto zařízení již nebudete moci uplatnit poukázky do peněženky PSN (např. dárkové karty) na zařízeních PS3, PS Vita nebo PSP. Prostředky vaší peněženky PSN zůstanou na vašem účtu, ale budete je moci použít pouze k nákupu produktů PS4 a PS5 v obchodě PlayStation na webu, přes PlayStation®App nebo na konzolích PS4 a PS5.

Volný překlad a zdroj: Playstation.com

Pokud tak toužíte ještě po nějakém titulu určeném pro tyto konzole, je nejvyšší čas své resty dohnat a nákup uskutečnit co nejdříve. Jak už bylo zmíněno, první konzole, která přijde o PS Store, bude již 2. července PS3. 

Tagy:

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.