Pokemon - Cover

Pachatel ukradl Pokémon karty v hodnotě 200 000 korun

29. 3. 2021
Zdroj náhledu: IGDB

Tokijské metropolitní policejní oddělení dne 29. 3. 2021 oznámilo zatčení muže podezřelého z krádeže a neoprávněného vniknutí do budovy za účelem zcizení sběratelských karet Pokémon a dostupné hotovosti.

Podezřelým je Kensuke Nakaniši, 28letý muž žijící v tokijské čtvrti Toshima Ward, který byl v inkriminovaný čas spatřen na videozáznamu z bezpečnostních kamer. Podle policie si Nakaniši kolem páté hodiny ranní připevnil na střeše budovy na zábradlí lano, po kterém následně slanil o několik metrů níže a rozbil okno do obchodu. Následně ukradl kolem osmdesáti populárních sběratelských karet z her Pokémon a Yu-Gi-Oh! v celkové hodnotě 1 000 000 jenů, tedy přibližně 200 000 korun. Dále zcizil i veškerou přítomnou hotovost v hodnotě 260 000 jenů, které odpovídají zhruba 52 000 kč.

Nakaniši následně sám prohlásil, že na střední škole byl v horolezeckém klubu a výšek se tedy nebál. Obchod se totiž nacházel v nejvyšším patře šestipodlažní budovy. Dále se přiznal, že to udělal, aby splatil své dluhy za Pokémon karty.

Zdroj: mainichi.jp

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.