Ravenbound

Ravenbound je plný severské mytologie

26. 8. 2022
Zdroj náhledu: Systematic Reaction

Systematic Reaction, jenž je součástí Avalanche Studios, už nějakou dobu pracuje na hře Ravenbound. Nyní vývojáři po vydání několika herních snímků představili první oficiální announcement trailer, ve kterém se dozvídáme i první herní detaily. Ravenbound bude fantasy rogue-lite RPG zasazené do světa jménem Ávalt. Ten čerpá především ze severského folklóru a mytologie. Ale koho to překvapuje, hru vytváří švédské studio.

Zaujalo mě především cestování, v rámci něhož naše postava bude cestovat pěšky nebo na havraních křídlech. Dočkáme se také soubojů z blízka, a to ať už s trolly nebo šílenými nemrtvými. Velkou roli má dle vývojářů sehrát také taktika. Jako hráči tedy budeme určitě muset zapojit mozek a nebude stačit pouze harakiri s mačkáním úderů. Ostatně nyní je důležité připomenout, že se jedná o rogue-lite titul, takže jakmile zemřeme, jde se zase od začátku.

Ono ani okolí samotného Ávaltu není moc přátelské místo. Celá země se totiž neustále mění a všude kolem se budou pořád objevovat nové překážky i nepřátelé, kteří se vás budou pokoušet zastavit. Specialitkou má být využívání karet, na nichž bude záviset přežití. Sestavený balíček bude vylepšovat výbavu, zbraně i kouzla. Bohužel, i když přišel announcement trailer, stále nevíme, kdy bude datum vydání. Na Steamu si ale hru můžete už přidat do wishlistu.

Tagy:

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.