Ready Set Bet – úvodka

Ready Set Bet bude v češtině

14. 10. 2023
Zdroj náhledu: alderac.com

Nejlépe hodnocená párty hra loňského roku, Ready Set Bet, se dočká české lokalizace. V pátek to oznámilo vydavatelství TLAMA games. V původní anglické verzi hra vyšla pod křídly Alderac Entertainment Group (neboli AEG). Ti stojí za takovými peckami, jako je Space Base, Milostný dopis, Zbodni salát nebo Městečka na dlani. 

Autorem deskové hry Ready Set Bet je John. D. Clair, jehož hry vycházejí nejčastěji právě pod AEG. Tento skvělý autor z nějakého pro mě nepochopitelného důvodu neměl až donedávna štěstí na vydání v češtině. Teprve nedávno TTGames oznámili vydání hry Ecos: První kontinent a nyní právě TLAMA games Ready Set Bet. Skvělých her Space Base, Cubitos, Mystic Vale nebo Dead Reckoning se zřejmě v češtině bohužel nedočkáme. Za ilustracemi v Ready Set Bet stojí Kirk W. Buckendorf a Athena Cagle (DrunkQuest, Tavernin).

Zdroj: alderac.com

Ready Set Bet je hrou pro 2–9 hráčů od 14 let, u níž by vám jedna herní partie měla zabrat přibližně 45–60 minut. Ve hře se ocitnete přímo uprostřed koňských dostihů. Většina hry probíhá v reálném čase a vy se snažíte sázet co nejlépe tak, abyste po čtyřech závodech odcházeli domů s tím největším balíkem peněz. Pohyb koní je řízen hodem dvěma kostkami. Favority závodu jsou tak koně s čísly 6, 7 a 8. Ale za favority příliš peněz nevyděláte. Pokud si naopak vsadíte na koně, který má malou šanci na výhru, a on opravdu vyhraje, rozhodně domů nebudete odcházet s prázdnou. Po každém závodu navíc dostanete karty VIP hostů, které vám dají speciální schopnosti do závodu dalšího. 

Jeden z hráčů se musí chopit role hlasatele, házet kostkami, posouvat koně a zařídit, aby se ostatní hráči dobře bavili. Pokud máte herní skupinu, ve které žádný takový upovídaný extrovert není, je také možné využít aplikaci, která závod řídí místo hráčů. Tak jako tak si hru určitě užijete a zkusíte si, proč je sázení tolik návykové. A ani vás z toho nebude bolet peněženka.

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.