System Shock 1

Remake System Shock vychází už v březnu

5. 1. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

System Shock je skvělé akční RPG s hororovými a kyberpunkovými motivy, které poprvé vyšlo v roce 1994. Hru původně vyvíjelo Looking Glass Studios, jehož jméno můžete znát z jiných úspěšných her, jako je Thief nebo Ultima Underworld. Studio se ale nedokázalo finančně udržet, i přestože se mu podařilo vydat několik dobrých titulů, a v roce 2000 zcela zaniklo. Ještě před jeho ukončením byl ovšem vydán druhý díl System Shocku, který byl přijat o něco lépe než první. Mnoho fanoušků se přesto ptalo, zda se někdy dočkají trojky, protože existovaly plány, od kterých se později upustilo.

Pokud však patříte mezi fanoušky této legendární akční hry, jistě vás potěšila zpráva, která v roce 2016 obletěla svět, a sice že vzniká remake původní hry. Od té doby se práce na remaku poněkud zastavily a poslední předpokládané datum uvedení bylo stanoveno na rok 2022, což se také nestalo. Jak se ale říká, naděje umírá poslední a my vám přinášíme skvělé zprávy, tedy dokud se zase něco nezmění. Remake System Shocku bychom měli očekávat 30. března letošního roku.

Zahraniční časopis Video Games Chronicle si všiml, že byla aktualizována stránka hry na Kickstarteru, kde samotní vývojáři ze společnosti Nightdive uvádějí:

Jak si někteří z vás všimli, není to poprvé, co jsme oznámili předběžné datum vydání, ale za posledních několik let se toho hodně změnilo – rozsah projektu se hodně zvětšil a díky tomu, že se k projektu připojila společnost Prime Matter, jsme se mohli zaměřit na vylepšení kvality, opravy chyb a podporu lokalizace, tedy poslední důležité kroky k vydání hry, na kterou jsme všichni velmi hrdí. Díky tomu jsme měli čas vrátit se zpět a vylepšit různé aspekty hry, které potřebovaly ještě více zdokonalit.

Časopis také uvádí, že v rozhovoru s generálním ředitelem společnosti Nightdive Stephenem Kickem prohlásil, že práva na třetí hru, která byla původně udělena společnosti Otherside Entertainment, byla následně prodána čínskému konglomerátu. Osud očekávaného System Shock 3 je nyní v rukou čínského giganta Tencent. Pokud jde o samotnou předělávku, můžete si ji předobjednat ve službě Steam.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.