Witchfire – logiášek

Witchfire se připomíná a odhaluje novinku

4. 1. 2023
Zdroj náhledu: @TheAstroCrew

Witchfire je temná fantasy střílečka vyvinutá polským studiem The Astronauts. Titul byl poprvé odhalen v roce 2017 na festivalu Summer Game Fest. Minulý rok se měl projekt dostat do předběžného přístupu, to se ovšem nestalo, poněvadž se studio rozhodlo zcela změnit herní styl. Původně se totiž mělo jednat o klasickou arénovou hru a nyní se z ní stal polootevřený svět, což je rozhodně vítaná změna.

Vývojáři hry na svém oficiálním účtu na Twitteru oznámili, že Witchfire bude využívat technologii NVIDIA DLSS 3, což vyvolalo bouřlivou diskusi. Některé zprávy vyjadřují nadšení a podporu tvůrcům, zatímco jiné zase obavy. Jeden uživatel tvrdí, že DLSS 3 způsobuje prodlevy a někdy je vizuálně nepříjemný, protože musí mezi skutečnými snímky generovat zcela nové. Jiný uživatel naopak žádá vývojáře, aby si dali pozor na antigravitační nesmysly, protože nevypadá dobře, když zmrzlý nepřítel nespadne na zem.

O tom, zda vás tato technologie osloví, se ovšem můžete rozhodnout sami, protože spolu s oznámením byl zveřejněn nový trailer, který ukazuje řadu akčních sekvencí. Osobně si myslím, že to bude opravdu dobrá hra, jež nevypadá vůbec špatně, a pokud jste typ hráče, jehož bavil například Painkiller nebo Serious Sam, budete mít podobný názor. Připouštím, že nejsem příznivcem magie v těchto typech her, ale uvidíme, jak ji vývojáři The Astronauts podají. Hra by měla vstoupit do předběžného přístupu v obchodě Epic Games Store koncem tohoto roku.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.