Retchid – logiáš

Retchid aneb lepší verze DOOMa 3

20. 9. 2023
Zdroj náhledu: From Beneath Software

Retchid je titul, který se inspiroval nechvalně proslulým titulem DOOMa z roku 2004. Pro ty z vás, kteří netuší, o čem DOOM je, připomeňme, že se jedná o akční videoherní sérii, jejímž hlavním tématem jsou boje proti démonům a přežití v postapokalyptickém sci-fi prostředí. Tato divoká jízda nabídla vše, co mají typičtí ostrostřelci rádi, velké množství zbraní, hordy nepřátel, BFG a metalovou hudbu. Jenže jak už to u populárních sérií bývá, pokaždé se nalezne černá ovce rodiny, čemuž se nevyhnula ani tato legenda devadesátek. Řeč je o DOOMu 3, který někteří fanoušci považují za zakázané slovo.

DOOM 3, vydaný v roce 2004, znamenal odklon od rychlé hratelnosti svých předchůdců. Přestože se titul dočkal vesměs pozitivních recenzí, rozdělil fanouškovskou základnu DOOMa kvůli svému pomalejšímu a hororovějšímu pojetí. Někteří fanoušci změnu ocenili, zatímco druzí toužili po klasickém stylu původních dílů. Koneckonců recenzi kolegyně si můžete přečíst zde.

Podle různých uživatelských recenzí se projekt Retchid od From Beneath Software pokouší napravit určité nedostatky DOOMa 3, jako je pomalejší tempo a nedostatek intenzivní akce. Zatímco kousek od id Software byl chválen za své hororové prvky, někteří hráči měli pocit, že obětoval adrenalinovou hratelnost, pro niž byla série známá. Cílem titulu Retchid je navrátit rychlý a akční zážitek a zároveň zachovat hororovou atmosféru… což už teď zní skvěle.

Zdroj: Steam

Ve hře Retchid se ujmete role inženýra pracujícího pro společnost TEC Corporation, který se ocitne v zajetí démonické invaze na jednom z měsíců Saturnu. Titul nabízí širokou škálu zbraní, od tradičních střelných až po futuristické typy. Design nepřátel je podle uživatelů skvěle propracovaný do nejmenších detailů a obsahuje směs kulhajících zombíků a monstrózních stvoření. Navíc je tu možnost vylepšovat si oblek ve stylu Dead Space, čímž se mají zvýšit vaše dovednosti a zlepší se vaše schopnost přežít v průběhu masakru.

Retchid je v současné době k dispozici v rámci předběžného přístupu na Steamu, který umožňuje vyzkoušet si gamesu ještě před jejím plným vydáním. Podle aktuálních recenzí ji hráči hodnotí spíše kladně a pořídit si ji lze za 24,50 € (598 CZK).

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.